fbpx
Close

Pärast rabedat algust jõudis Anett Kontaveit kindlalt veerandfinaali

Anett Kontaveit Palermos intervjuud andmas. Laual on näha ka kaitsemask. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (4) ei alustanud Palermo turniiri 2. ringis mängu Laura Siegemundi (Saksamaa, WTA 65.) vastu kõige paremini, aga lõpuks võitis siiski üsna veenvalt 3:6, 6:2, 6:2. Kohtumine kestis 2 tundi ja 18 minutit.

Esimeses setis oli tagajoonemäng enam-vähem võrdne, kuid otsustavaks sai fakt, et vastane tõrjus Anetti esimest servi palju paremini, kui eestlanna Siegemundi pallingut. Kui mängu lõpus oli seis selline, et mõlemad teenisid oma esimeselt servilt 60% punktidest, siis 1. setis olid need numbrid sakslanna kasuks 79% vs 42%. Tõrjevigu kogunes Anettile kahjuks liiga palju. Seis ise kulges nii, et Kontaveit tuli 0:2 seisust välja 2:2, aga siis kaotas uuesti oma pallingu ja enam viigini ei jõudnud.

Teises setis tuli aga kiiresti pööre ja seda eelkõige tagajoonemängus, kus Kontaveit hakkas selgelt domineerima. Ta läks ette kahe murdega 3:0 ja kuigi sakslanna sai ühe tagasi, servis Anett võtmehetkel väga hästi ja siis tegi ka veel ühe murde. Kolmandas setis pani ehk Siegemund pisut juurde, kuid tulemust see ei muutnud. Pisut oli ehk Anettil õnne piiripallidega. Kohtunik käis jälgi mitu korda vaatamas ja otsustas peaaegu alati eestlanna kasuks, aga siis seisul 5:2, 40:30 (matšpall!) halastas Siegemundile ja luges jäljest välja, et pall riivas Anetti väljakupoole tagajoont. Kuid kokku nelja matšpalli päästmine Siegemundi ei aidanud.

Kontaveit lõi 4 ässa ja tegi 5 topeltviga (neist 3 esimese seti viimases geimis), vastane vastavalt 2 ja 7. Siegemundi serv ei olnud eriti ohtlik ja eks sel põhjusel Anett seda ka pidevalt ründas, aga vigu tuli natuke sisse ka kahes viimases setis. Et aga üldine mängu kontroll oli kindlalt Anetti käes, need eksimused ei lugenud. Võib veel lisada, et Kontaveit mängis ka murdepallidel palju paremini – temal 11st 6, Siegemundil 14st 4.

Lõppskoori juures on huvitav meenutada, et kaks aastat tagasi Pekingis võitis Anett Siegemundi 2:6, 6:3, 6:2, seega oli tänane tulemus üsna sarnane. Väljakul antud intervjuus ütles Kontaveit, et teises setis tõi murrangu tema agressiivsem mäng. “Kontrollisin ka lööke paremini,” lisas eestlanna.

Nüüd kohtub Kontaveit 19-aastase üllataja Elisabetta Cocciarettoga (WTA 157.). “Ma nägin, kuidas ta võitis Donna Vekicit. Väga hästi mängis. Olin tema mänguga natuke tuttav ka Tallinnas peetud FedCupi turniiri kaudu,” sõnas Kontaveit intervjueerijale. Tõesti, kui Eesti kohtus FedCupi alagrupiturniiril Itaaliaga, alistas just Cocciaretto Elena Malõgina 6:1, 6:1.

Juba on ka teada, et Kontaveidi ja Cocciaretto mäng on homse päeva teine. Kui esimene kohtumine lõpeb kahe setiga, võib meid huvitav mäng alata kella 18.30 paiku, kui aga kestab kolm setti, siis kell 19 või hiljem.

scroll to top