fbpx
Close

EELVAADE | Laura Siegemund – liivaväljakul ohtlik ja ebamugav vastane

Laura Siegemund Palermo turniiri avaringi mängus. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit kohtub täna Palermo turniiri teises ringis Eesti aja järgi kell 17 algavas mängus Laura Siegemundiga (Saksamaa), kes on maailma edetabelis 65. kohal.

Varem on tänased vastased korra kohtunud, 2018. aasta Pekingi turniiri 2. ringis võitis Kontaveit 2:6, 6:3, 6:2. Tollele turniirile saabus Anett otse Wuhani turniiri finaalilt ja jäi sel põhjusel isegi avaringis vabaks. Anett tundis väsimust eelmisest turniirist, aga ta suutis end kokku võtta.

Siegemund on juba kogenud mängija, kes tänavu märtsis sai 32-aastaseks. Tema karjääris on olnud tõuse ja langusi, samuti vigastusperioode ja 27. edetabelikohast (august 2016) pole ta kõrgemale tõusnud. Päris noorena oli Siegemund väga lootustandev, sest ta võitis 2000. aastal U12 vanuseklassi Orange Bowli ja 13-aastaselt ITF-i 3. kategooria turniiri. Pärast seda ta keskendus peamiselt täiskasvanute karjäärile ja mängis üldse veel kaasa vaid kahel juunioride turniiril. Nii ei olnud Siegemund noorte seas kunagi kõrgemal kui 234. kohal.

Siegemundil läks siiski päris kaua aega, enne kui ta ITF-i turniire võitma hakkas. 18-aastaselt (2006) võitis ta turniiri Mallorcal, aga järgmine (kokku on sakslannal 12 ITF-i turniirivõitu) esikoht tuli alles aastal 2011. Uuele tasemele ehk 25 000 dollari auhinnafondiga turniiride võitmiseni jõudis Siegemund 2013. aastal. Siin saame võrrelda, et Anett võitis ITF-i turniire samal ajal (esimene võit 2011), kuid ta oli siis alles noorteklassi mängija! Siegemund mängis aga 26-aastaselt ikka veel ITF-i tasemel ning tema parim edetabelikoht oli 136.

Nii on Siegemundi näol tegemist tõeliselt hilise ärkajaga, kes slämmiturniiri põhitabelis mängis esimest korda 2015. aasta US Openil ja jõudis siis 2. ringi. Aga nii ta läks, et 28-aastaselt sai sakslanna jalad alla ja kerkis 2016 augustis 27. kohale. Aluse panid sellisele tõusule eelkõige viis head tulemust (kõik liivaväljakutel) finaali jõudmine Stuttgardis, kolmas ring Madridi Premier Mandatory (alustas kvalifikatsioonist) ja Roland Garrosi slämmiturniiril, Bastadi turniiri võit ja kolmas ring US Openil. Kuid ta tegi hea tulemuse ka Rio de Janeiro olümpial, kus jõudis veerandfinaali, ent sealt ei tulnud edetabelipunkte.

2017. aastal võitis Siegemund oma karjääri teise WTA turniiri Stuttgardis. See on Anetti tänase vastase parim saavutus, sest tegu oli Premier-turniiriga. Kuid tegelikult oli see hooaeg Siegemundile halb, sest maikuus vigastas ta Nürnbergi turniiril põlve ja ta naasis alles aasta pärast. TOP50 sekka tagasi pole Siegemund saanud ja 2020. aasta märtsi alguse 64. koht on tal vigastusjärgsel perioodil kõrgeim. Tänavu enne koroonaviiruse pausi jõudis Siegemund veerandfinaali Aucklandis ja Indian Wellsi Challengeril, mis on WTA 125K turniir. Eelmisel aastal oli Siegemundi parim tulemus Bukaresti poolfinaal, kus ta kaotas 3:6, 1:6 Patricia Maria Tigile, keda Anett üleeile Palermos võitis.

Seega on Siegemundi näol tegemist tennisistiga, kes maailma esisaja mõistes on parimal juhul keskmik, sest 50 seas on ta olnud ainult kahel hooajal. Kuid Stuttgardis on Siegemund siiski kahe turniiri (2016 ja 2017) jooksul võitnud viit maailma esikümne mängijat, nende hulgas kaks korda Simona Halepit. Need tulemused näitavad, et liivaväljakul võis Siegemund parima vormi korral olla TOP10 tasemel. Aga need võivad olla ka üksikud välgatused. Üht fakti ei tohiks veel kõrvale jätta – Siegemund on ka suure slämmi turniiri tšempion, aga seda segapaarismängus koos horvaat Mate Paviciga 2016. aasta US Openil.

Siegemundi mängustiil on vastastele ebamugav, seda eriti liivaväljakutel. Lühikasvulise (168 cm) tennisistina ei ole sakslanna teinud panust servile ja pommlöökidele, vaid pigem kasutab osavalt lühikesi krosse, tilkpalle ja vahel võtab tempo maha kõrgete pallidega. Tennis.com on valinud Kontaveidi ja Siegemundi kohtumise nö “päeva mänguks” ja sealses eelloos kirjutatakse, et kohtuvad traditsioonilise tagajoonemängu esindaja (Kontaveit) ja ebatraditsioonilise stiili viljeleja. Tennis.com-i ennustus on siiski Anettile positiivne, pakutakse, et ta võidab kolmes setis. “Kontaveit ja tema võimas tagajoonemäng peaks päeva lõpuks domineerima, kuid Siegemundi edu ei oleks siiski suur üllatus,” kirjutab Tennis.com.

Kihlveokontorid peavad Anetti soosikuks, kuid mitte nii kindlalt nagu esimeses ringis Tigi vastu (1,25-1,3). Ennustusportaal Paf annab hetkel Anetti võidukoefitsiendiks 1,44 ja Siegemundile 2,80, mis tähendab, et eestlanna šansid on umbes 65-70%. Enam-vähem sarnased on koefitsiendid ka välismaistes kihlveokontorites.

scroll to top