fbpx
Close
PAF.ee

Esisaja mängijate osavõtul algavad turniirid ka Austrias ja Saksamaal

– Dominic Thiem / Foto: AFP/Scanpix

Kuigi ATP ja WTA profituuride algus on koroonaviiruse pandeemia tõttu veel kaugel, on juba maikuus alustatud ning jätkatakse turniiridega maailma paremiku osavõtul.

Saksamaa oli riik, mis esimeste hulgas leevendas koroonaviiruse meetmeid ja seal on juba paar võistlust peetud, ent seni ainult ühe TOP 200 meesmängija (Yannick Hanfmann) osavõtul. Kuid Floridas lõppes eile turniir nelja TOP 60 tennisisti vahel, selle võitis Reilly Opelka (USA, ATP 39.).

Nüüd teatas Saksamaa Tenniseföderatsioon, et 8. juunist algab 7-nädalane turniiride seeria, kust siiski riigi parimad mängijad (meestest Alexander Zverev ja naistest Angelique Kerber) osa ei võta. Meeste turniirisarja tugevaim osaleja on Jan-Lennard Struff (ATP 34.), aga esisajast teeb kaasa veel Dominik Köpfer (92.). Muide, Saksamaal ongi praegu vaid neli esisaja meest, lisaks Zverevile ei mängi Philipp Kohlschreiber. Naiste poolel on juunis algava turniirisarja tugevaimad osavõtjad Laura Siegemund (65.) ja Anna-Lena Friedsam (106.).

Palju kõvem nimi, maailma kolmas reket Dominic Thiem hakkab aga mängima kodumaal Austrias peetaval alagrupisüsteemiga turniiril, kus osalevad 16 meest ja 8 naist. Samuti teeb kaasa Austria naiste esireket Barbara Haas, ent tema on WTA edetabelis alles 137. kohal. Turniiri nimi on Generali Pro Series (sama firma sponsoreerib ka Linzi WTA turniiri ja Kitzbüheli ATP turniiri) ning auhinnafond pisut üle 150 000 euro.

Veel on teada, et Andy Murray vanem vend Jamie organiseerib Suurbritannias turniiri, mis toimuks täpselt ärajäänud Wimbledoni kuupäevadel (29. juuni – 12. juuli) ja Hispaanias tahetakse korraldada heatasemelised riigi meistrivõistlused. Nende kahe turniiri osavõtjaskond pole küll veel selge.

Ning järgmisel nädalal peaks Lõuna-Prantsusmaal algama turniiride sari Patrick Mouratoglou akadeemia väljakutel, kus osalevad peamiselt selle õppeasutuse tennisistid.

scroll to top