Palju õnne! Mark Lajal võitis karjääri esimese profiturniiri!

Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Mark Lajalil õnnestus seekord Heraklioni ITF-i M15 turniiril kogu tee edukalt lõpuni käia ja võita turniir settigi kaotamata!

Eesti esireket võitis oma esimese profiturniiri 19-aastaselt, nooremana on see õnnestunud vaid Kenneth Raismal, kes 2016. aastal Pärnu turniiri võites oli 18-aastane. Aga näiteks Jürgen Zopp ja Jaak Põldma võitsid esimese ITF-i turniiri 20-aastaselt. Kuid neist ainult Zopp võitis hiljem veel hulga turniire, Põldmale ja esialgu ka Raismale on tiitel jäänud ainsaks.

Finaalis sai Lajal 6:4, 6:3 jagu 21-aastasest Dominik Palanist (Tšehhi, 3), kes asub ATP edetabeli 687. kohal. Kuigi Lajal kaotas esimeses geimis oma servi, võttis ta selle kohe tagasi ja ka edaspidi omas murdepalle peaaegu igas vastase servigeimis. Täpsemalt, kummaski setis vaid ühe korra suutis Palan pallingugeimi võita ilma murdepallita. Nii oli vastane pidevalt surve alla, kuid esimese seti otsustav murre sündis alles seisul 5:4, kui Lajal võitis Palani pallingugeimi nulliga.

Teises setis õnnestus Lajalil Murre seisuks 4:2 ja ta juhtis ka oma servil 40:0. Mängu lõpp kiskus ga väga omapäraseks. Seisult 2:4, 0:40 võitis Palan seitse punkti järjest ja sellega juhtis oma servil 30:0. Nüüd aga lõpetas Lajal omakorda mängu kaheksa punkti järjest võitmisega, mis tähendas, et tema kontosse tulid veel viimased kaks vajalikku geimi ja võit oli käes tund ja 51 minutit kestnud kohtumises.

Lajal oli ässadega vastasest üle 5:1, topeltvigu tegi kumbki kolm. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Lajalil finaalis mõnevõrra kehvem (53) kui eelmistes mängudes, aga ta võitis koguni 80% esimese pallingu punktidest. Vastane jäi just selle näitaja poolest kõvasti maha – Palan suutis esimeselt servilt võita vaid 49% punktidest. Murdepalle realiseeris Lajal 9st 4 ja Palan 3st 2.

Maailme edetabelis Lajal veel homme ei tõuse, sest ITF-i M15 turniiride punktid arvestatakse juurde nädal hiljem. Kuid ülejärgmisel nädalal peaks Lajal lisanduva 10 punkti arvel tõusma ATP edetabelis umbes 740. kohale. Täpne koht selgub muidugi sellest, milliseid tulemusi teevad lähirivaalid.