Oliver Ojakäär servigeimi ei kaotanudki, kuid see ei päästnud

Oliver Ojakäär. / Foto: turniiri Facebook

Oliver Ojakäär kaotas USA lahtiste meistrivõistluste noorteturniiri teises ringis maailma kaheksandale reketile Darwin Blanchile 6:7, 6:7.

Blanch on alles 15-aastane, aga kui ta on edetabelis Ojakäärust ees, siis ilmselt põhjusega. Täna servis noorem mees sama hästi kui vanem, aga ameeriklane oli parem tie-break’ides.

Esimene sett oli täielik servimäng, kummalgi polnud isegi murdepalli. Sarnase iseloomuga kulges tie-break – naljalt oma servil punkti ära ei antud. Paraku Ojakäär korra andis seisul 1:2. Ja see oli Blanchile piisav, ta võitis 7:4. Teises setis olid vähemalt mõned geimid tasavägised. Blanch teenis murdepalli seisul 1:0 ja Ojakäär seisul 4:4, kuid kummalgi ei õnnestunud tõrjegeimi võita. Tie-break’is oli seekord rohkem minimurdeid, aga Blanch kogu aeg sammu võrra ees. Alles seisul 6:5 sai Ojakäär esimest korda ette, kuid tema settpallil servis vastane. Blanch võttis oma punktid ära ja geimi kolmanda minimurdega tagas 8:6 edu ja mängu võidu.

Servi näitajad olid mõlemal väga head – Ojakäär võitis ässad 12:5, aga sai pisut vähem punkte esimeselt servilt (84 vs 86%). Eestlane tegi ka rohkem äralööke (33:24), kuid lihtvigu rohkem (19:12). Mõlemad noormehed olid selges plussis ja mängu nägematagi võib olla kindel, et Ojakäär andis endast kõik, aga jäi napilt puudu.

Täna hilisõhtul on nii Ojakäär kui ka Markus Mölder võistlustules ka paarismängus.