Oodatud matš osutus ühepoolseks: Serena Williams mängis Maria Šarapova kindlalt üle

Kaks tumedas kleidis naist, vasakul Serena Williams, paremal Maria Šarapova.

US Openi avaringi kõige oodatumas matšis alistas Arthur Ashe’i nimelise peaväljaku õhtusel sessioonil Serena Williams (USA, 8) Maria Šarapova (Venemaa) 6:1, 6:1.

Kokku 28 suure slämmi turniiri võitnud (mõlemal vormistatud ka karjääri suur slämm) mängijate vaheline vastasseis oligi pärast 2004. aastat kindlalt Serena kasuks pöördunud. Kui algul võitis Šarapova kolmest omavahelisest mängust kaks, siis järgmised 18 (nüüd siis juba 19) on võitnud Williams ja enamik neist kahes setis.

Mängujärgses intervjuus ütles Williams, et mingil viisil õnnestuvad tal kohtumised Šarapovaga alati hästi. “Ta on nii hea mängija! Kui temaga kohtud, pead alati olema superkeskendunud. Iga kord olen suutnud tema vastu mängida oma parimat tennist,” ütles Williams, kes lisas, et juba pärast loosi teada saamist alustas ta intensiivseid treeninguid ja valmistus avaringiks tõsisemalt kui kunagi varem.

Üldiselt jäid US Openi avapäeval suuremad üllatused nägemata nii naiste kui ka meeste üksikmängus. Kohtumistest, kus asetatud mängija kaotas, ei olnud üheski tulemus liiga ootamatu. Näiteks naiste üksikmängus langes välja US Openi 2016. aasta võitja ja kolm slämmitiitlit teeninud Angelique Kerber (Saksamaa, 14), aga sakslanna pole tänavu olnud kuigi heas vormis. Ka kolmel eelmisel slämmil ei jõudnud ta üheski isegi veerandfinaalini. Pealegi võitis Kerber geime ja punkte ikkagi rohkem, aga mängu Kristina Mladenovic (Prantsusmaa) 7:5, 0:6, 6:4. Mladenovic on kaua aega olnud mõõnas, ent mitu varasemat hooaega kuulunud TOP20 sekka ning teda juhendab tänavu suvest Sascha Bajin, kes viis tippu Naomi Osaka (Jaapan).

Suurüllatus olnuks Ashleigh Barty (Austraalia, 2) kaotus Zarina Dijasele (Kasahstan), ent soosik võitis lõpuks 1:6, 6:3, 6:2, kuigi alustas viie geimikaotusega järjest. Hädas oli ka maailma kolmas reket Karolina Pliškova, kes alistas maailma teise saja mängija Tereza Martincova (mõl. Tšehhi) 7:6, 7:6, kuid esimeses setis oli Pliškova vastase servil taga 4:5, 0:30. Üllatuslikult kaotas Pliškova selles mängus kuus oma pallingugeimi. Nii et mõlemad võitsid kokku kuus oma ja kuus vastase servi.

Lisame veel, et Eesti päritolu rootslanna Rebecca Peterson võitis isegi üllatavalt kergelt olümpiavõitja Monica Puigi (Puerto Rico) 6:3, 6:3. Vaata naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste üksikmängus langesid välja kaks TOP20 tennisisti, kuid taas ei olnud kumbki tulemus suur üllatus. 210 cm pikkune servikahur Reilly Opelka (USA) alistas Fabio Fognini (Itaalia, 11) 6:3, 6:4, 6:7, 6:3. Ta võinuks võita isegi kiiremini, aga kolmandas setis andis kahel korral vastasele murde tagasi, teisel juhul seisul 6:5. Seda juhub Opelkaga harva, et ta ühes setis koguni kaks oma pallingut kaotab. Sama üllatav on ka see, et Opelka ise vastase servi viis korda murdis. Ühtki pehmet lööki Opelka ei tee, ka tema tõrje ja tagajoonemäng on pigem stiilis “kõik või mitte midagi”.

Guido Pella (Argentiina, 19), kes oli üllatuslikult jõudnud Wimbledoni veerandfinaali, kaotas Pablo Carreno Bustale (Hispaania) 3:6, 6:4, 6:7, 3:6, aga veel natuke aega tagasi olid nende edetabelikohad pigem vastupidi ja slämmidel asetatud hoopis hispaanlane.

Peamistest soosikutest said Novak Djokovic (Serbia, 1) ja Daniil Medvedev (Venemaa, 5) hakkama kolme kiire setiga ja Kei Nishikori (Jaapan, 7) isegi pooleteise setiga, sest vastane Marco Trungelliti (Argentiina) loobus õlavigastuse tõttu. Ta võib nüüd avaringi kaotaja auhinnarahast ilma jääda, kui tõestatakse, et ta tuli juba mängima vigastatuna – niisugused on uued reeglid.

Roger Federer (Šveits, 3) loovutas üllatuslikult avaseti üsna tundmatule hindule Sumit Nagalile (ATP 190.), kuid võitis 4:6, 6:1, 6:2, 6:4. Naljaga pooleks võib öelda, et võib-olla Federer kujutles avasetis, et vastas on Nadal, mitte Nagal.

Ainsa Balti riikide meesmängijana US Openil osalev Ricardas Berankis (Leedu) sai avaringis viiesetilises mängus võidu Jiri Vesely (Tšehhi) üle.