fbpx
Close

Oi-oi-oi! Mark Lajal kohtub Wimbledoni turniiril tiitlikaitsjaga!

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

Wimbledoni turniiri avaringi loos ei olnud esmakordselt suure slämmi põhitabelisse pääsenud Mark Lajali suhtes armuline, kui vastu tuleb tiitlikaitsja Carlos Alcaraz (Hispaania, 3).

Samas võib ju loosi pidada ka huvitavaks, sest vaevalt Lajalil õnnestuks lähiajal sellise kuulsusega muidu kohtuda, suurim tõenäosus mõne maailma staariga kokku minna ongi suure slämmi turniiril.

Vanuselt on Alcaraz ja Lajal vägagi lähedaselt eakaaslased, hispaanlane on vaid nädala võrra vanem, nad on sündinud vastavalt 5. ja 12. mail 2003. Noorteklassis ei olnud Lajalil võimalust Alcaraziga mängida, sest Lajal jõudis maailma juunioride paremikku alles aastal 2021, kui Alcaraz mängis juba täiskasvanute turniire.

Üldiselt oli Wimbledoni meeste üksikmängu loos tänavu selline, et ühelgi maailma esikümne mängijal ei tulnud rasket vastast. Näiteks kohtuvad kvalifikatsioonist edasi pääsenud mehed ka Novak Djokoviciga (Serbia, 2) või HUbert Hurkacziga (Poola, 7) ja Casper Ruudiga (Norra, 8). Ega need loosid poleks olnud kergemad, kui Lajal oleks näiteks kellegi neist kolmest vastu saanud.

Kuna tiitlikaitsja mängib pea alati avapäeval, siis on suur tõenäosus, et Lajal kohtub Alcaraziga esmaspäeval ühel peaväljakutest. Kellaaeg pole praegu teada.

scroll to top