fbpx
Close

Ohtrad lihtvead kukutasid Kaia Kanepi konkurentsist

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Seitsmendana asetatud Kaia Kanepi kaotas täna Indian Wellsi Challengeri 3. ringis Zarina Dijasile (Kasahstan, 11) 3:6, 6:7.

Esimeses setis seisuni 3:3 oli tunne, et Kaia peaks oma pallingud kergesti kätte saama, aga vastase murdmine on vaid aja küsimus. Kuid siis hakkas Kanepi mäng lagunema. Seisul 3:3, 30:40 tegi ta vastase murdepallil topeltvea ja uuesti seisul 3:5, 30:40, nüüd juba settpallil topeltvea – kommentaarid on liigsed.

Teise seti algul sai Kanepi mängu käima ja võib-olla tegi ka Dijas vea mõnes olukorras, kus ta esimeses setis ei eksinud. Kanepi juhtis kahe murdega 4:1, aga lihtvead vajutasid ikka mängule pitseri ja peagi leidis Kaia ennast kaotusseisust 4:5. Nüüd õnnestus oma servi hoida ja sett otsustati tie-break’is. Mitu väga ilusat punkti ja Kanepi juhtis 5:2. Mis aga järgnes? Lihtviga, lihtviga ja veel kaks lihtviga – 5:6. Kaia päästis veel matšpalli, aga lõpuks kaotas tie-break’i 6:8.

Kesine oli täna ka Kanepi esimese servi protsent (44). Vastane lõi sisse 71% esimestest pallingutest. Kaia mängis palju paremini teise pallingu punkte (vastavalt 60 ja 36% võidetud), mistõttu võib-olla kehv esimene palling ei olnudki nii määrav, aga kindlasti olnuks parema õnnestumise korral lihtsam. Dijas üritas selles mängus, mida suutis, sooritas ka kümmekond äralööki, aga põhiliselt sõltus tema edu ikkagi Kanepi tegutsemisest, mis kahjuks seekord soovida jättis.

Kanepi peaks plaani kohaselt osalema ka Indian Wellsi Premier Mandatory turniiril, aga tõenäoliselt tuleb tal alustada kvalifikatsioonist.

scroll to top