fbpx
Close

Nüüd kindel: Roland Garros algab 30. mail

– Roland Garros pealtvaatajatega / Foto: Reuters/Scanpix

Äsja saabus ametlik teadaanne ATP-lt ja WTA-lt, et Prantsusmaa lahtised algavad 30. mail, mis tähendab, et suurturniir lükkub edasi nädala võrra.

ATP ja WTA ühisavalduse kohaselt alustatakse põhitabeli mängudega 30. mail ja viimane mäng, meeste finaal, peetakse 13. juunil. Seal märgitakse, et kokkuleppe on saavutatud Prantsusmaa ametivõimude ja tennisorganisatsioonide vahel. Otsus on vastu võetud lähtudes olukorrast koroonapandemiaga.

Teiste suure slämmi turniiride korraldajad toetasid samuti antud otsust. Põhitabeli loosimine leiab aset 28. mail ja murukattega tenniseturniiride hooaeg lükkub nädala võrra edasi. ATP ja WTA teeb koostööd kõigi sellest muudatusest mõjutatud osapooltega. Roland Garrose nihutamisega püüavad korraldajad ürituse tingimusi parandada ja et oleks võimalus pealtvaatajaid tribüünidel lasta.

Ühisavalduses seisab muuseas: “Otsus Roland Garros nädala võrra edasi lükata tuleb Prantusmaal hiljuti karmistatud piirangute kontekstis, et optimeerida turniirikalendrit enne ja pärast Roland Garrosi mängijatele ja fännidele.”

scroll to top