Eesti mängijad langesid ITF-i turniiridel välja

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Neljapäeval sai Eesti tennisistide jaoks läbi ITF-i turniiride nädal, kus viimastena püsisid konkurentsis Elena Malõgina ja Daniil Glinka.

Seitsmendana asetatud Malõgina kaotas Tšimkendis 2. ringis Katarina Kuzmovale (Slovakkia, WTA 915.) 6:4, 4:6, 3:6. Mäng kestis kaks tundi ja 32 minutit, sest kohtumises oli palju pikki geime. Esimeses setis tuli Malõgina välja 0:3 kaotusseisust, kuid ta jäi tagaajaja ossa ka teises setis. Ent Eesti tennisist jõudis seisuni 4:5, mil tal oli kasutada oma palling, aga Malõgina kaotas selle geimi nulliga. Kolmandas setis oli Malõgina ise murdega ees 3:2, kuid kaotas lõpetuseks neli geimi.

Kuna Tšimkendis mängitakse liivaväljakutel, pole kuigivõrd üllatus, et tõrjegeime võideti selles mängus rohkem kui servigeime (vastavalt 15 ja 14). Malõgina kasutas 15st murdepallist 7 ja Kuzmova 20st 8. Mõlemad mängijad olid serviga hädas: Malõgina tegi 9 ja Kuzmova 6 topeltviga, vastane lõi ühe ässa, Eesti tennisist mitte ühtki. Samas oli esimese servi õnnestumisprotsent (66 vs 58) ja esimeselt pallingult võidetud punktid (55% vs 54%) Malõginal paremad, aga ta võitis teiselt servilt ainult 29, kuid vastane 51% punktidest.

Järgmisel nädalal mängitakse Tšimkendis veel üks naiste 15-tuhandeline turniir, kus Malõgina samuti osaleb.

Glinkal oli Peterburi turniiril keerulisem vastane, keda ilmselgelt võis pidada favoriidiks. Kolmandana asetatud Jan Šatral (Tšehhi, ATP 369.) võitiski kohtumise 6:4, 6:3. Esimeses setis otsustas üks murre seisul 1:1, Glinkal polnud selles setis murdepalligi. Teises setis jäi Glinka juba kahe murdega taha 1:4, aga sai ühe tagasi. Seisul 3:4 oli Glinkal veel üks murdepall, aga kui see jäi kasutamata, kaotas ta hoopis oma servi ja mäng oli läbi. Šatral võitis ässad 6:3 (mõlemal üks topeltviga), kuid Glinka oli esimesel servil täpsem (70% vs 51%). Sarnaselt Malõginale oli Glinka nõrgim koht just teise pallingu punktide võitmine, kus tema 35 protsendile pani Šatral vastu 50%. Sealt tuligi tšehhi kaheksapunktiline paremus.

Ka Peterburis peetakse alates 12. aprillist uus ITF-i 15-tuhandeline turniir, kus mängivad täpselt samad mehed, kes sel nädalalgi Venemaa suuruselt teises linnas reketid ristasid. Esimesena on taas asetatud Jevgeni Tjurnev (Venemaa), kes lülitas välja Vladimir Ivanovi, ja kolmanda Šatral. Sama peaks olema ka fakt, et Ivanov pääseb otse põhitabelisse, aga Glinka alustab kvalifikatsioonist.