fbpx
Close

Venemaa ja Kanada jõudsid ATP Cupi poolfinaali

Felix Auger-Aliassime. / Foto: EPA/Scanpix

Sydneys lõppesid ATP Cupil täna alagrupiturniirid. Viimased edasipääsejad olid Venemaa ja Kanada, kes võitsid vastavalt B- ja C-grupi.

Kuna mõlemas alagrupis oli seis selline, et ühe mängu tulemus sõltus ka teisest, võinuks korraldajad reglemendi ümber teha ja näiteks panna esimese sessiooni matšideks mõlemad B-grupi ja õhtupoolseteks mõlema C-grupi mängud, sel juhul poleks mõne tiimi jaoks olukord olnud ette teada. Kuid ajakava ei muudetud ning just C-grupis võis see saada oluliseks.

Nüüd aga kõigest järjekorras. B-grupis oli Itaalial igal juhul vaja võita Venemaad, kuid teisest matši (Austraalia – Prantsusmaa) tulemusest sõltus see, kas on vaja võita 3:0 või 2:1. Kuna Venemaa võitis kohaliku aja järgi päeva esimeses pooles peetud mängus Itaalia 2:1, polnuks seda spekulatsiooni enam vaja, seega läks mõneti õnneks. Maailma 167. reket Roman Safiullin, kes oli eelmistes voorudes üllatanud kaht esisaja mängijat, hakkas seekord tõsiselt vastu ka maailma 10. reketile Jannik Sinnerile. Pärast seda, kui Safiullin võttis esimeses setis murde tagasi seisuks 2:2, oli tal kuues erinevas geimis kokku kümme murdepalli, nende hulgas settpall seisul 6:5 ja siis veel kaks settpalli tie-break’is seisul 6:4, aga Sinner võitis eranditult kõik need tähtsad punktid. Et mängu lõpuks oli Safiullini murdepallide realiseerimine 12st 1, saigi otsustavaks Sinneri 7:6, 6:3 võidus.

Daniil Medvedev ei alistanud Matteo Berrettinit kergelt, aga kontroll oli kogu aeg venelase käes, sest ka otsustavas setis läks ta 3. geimis murdega ette. Lõpptulemus Medvedevi kasuks 6:2, 6:7, 6:4. Venelased võitsid aga alagrupis kolmandat korda paarismängu (alati tänu pikale tie-break’ile, mis mängiti 3. seti asemel), seekord 5:7, 6:4, 10:5. Väljakul olid samad mehed, kes tegid kaasa ka üksikmängus.

B-grupi teises mängus võitis Austraalia Prantsusmaa 2:1. Seega võime tagantjärele öelda, et itaallastele ei oleks ka 2:1 võidust aidanud, sest tekkinud oleks “surnud ring”, kus Venemaal parim mänguvõitude-kaotuste suhe. Prantsusmaa võidu korral otsustanuks ainult Venemaa – Itaalia omavaheline mäng.

C-grupis oli enne viimast vooru kõigil meeskondadel üks võit ning just sel põhjusel olid halvemas olukorras päeva esimesel poolel mänginud meeskonnad, sest pärast selle matši tulemuse selgumist oli teada, kumb teise paari meeskondadest peab rohkem pingutama, sest ainult ühel säilis esikoha võimalus. Esimeses matšis alistas Suurbritannia USA 2:1. Otsustas dramaatiline paarismäng, kus Dan Evans ja Jamie Murray olid John Isneri ja Taylor Fritzi vastu taga 6:7, 2:4, kuid tegid teises setis veel kaks murret ja viigistasid seisu. Tie-break’is läksid britid 6:0 ette ja kuigi ameeriklased tulid peaaegu järele, võitsid Evans/Murray 10:8. Üksikmängudes olid meeskonnale punkti toonud Evans ja Fritz.

Pärast seda oli selge, et kui Kanada võidab Saksamaad, on nad alagrupi võitjad, ent sakslaste võidu korral saanuks esikoha Suurbritannia. Põhjus oli selles, et britid olid omavahelises mängus Kanadale kaotanud, aga Saksamaad võitnud. Selge, et taolises olukorras oli ühel meeskonnal motivatsiooni rohkem ja Kanada kindlustas võidu juba üksikmängude järel. Esireketite kohtumises üllatas Felix Auger-Aliassime Alexander Zverevit 6:4, 4:6, 6:3. Paarismäng veel kestab, aga selle tulemusel pole enam tähtsust. Nii sai Kanada, kes alustas turniiri 0:3 kaotusega USA-le, esikoha. Tagantjärele võiks öelda, et USA kaotas esikoha paarismängu teise seti loovutamisega, ent paraku pole teada, kas ameeriklaste võidu korral oleks Kanada viitsinud pingutada, sest siis olnuks hoopis esikohavõimalus sakslastel. Seega resümee: matšid oleks pidanud toimuma üheaegselt.

Vaata kõikide alagruppide seisu siit.

Reedel peetakse ATP Cupil esimene poolfinaal Hispaania – Poola.

scroll to top