Maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) arvel on endiselt vaid üks olümpiamedal 13 aasta tagant – Pekingi mängude pronks üksikmängus.
Ei saa öelda, et Djokovic poleks täna pronksimängus üritanud, sest teises setis päästis ta Pablo Carreno Busta (Hispaania, 6) vastu isegi matšpalli. Samuti lõi Djokovic pahameelest ühe reketi puruks, kuid küllap oli tal sisemist motivatsiooni ikkagi vähe. Hispaanlane ei kaotanud lõpuks ühtki servigeimi ja võitis 6:4, 6:7, 6:3. Tie-break oligi mängu põnevaim moment – Djokovic jäi 4:1 edust kaotusseisu 5:6, aga siis servis hästi ja võitis settpallil punkti ka vastase pallingul – 8:6. Otsustava seti esimeses geimis oli Djokovic kasutada murdepall, aga ta seda ei realiseerinud ja kaotas seejärel hoopis oma servigeimi. Serblane ei saanud ka täna esimest servi kuigi hästi sisse (56%), ehkki ta ei kaotanud pallingu pärast, vaid ikka põhjusel, et enda kohta täiesti erandlikult ei murdnud ta vastase servi (murdepallid 6st 0).
Pärast seda otsustas Djokovic, et ta ei hakka enam segapaarismängu pronksimatšis pingutama ja koos Nina Stojanoviciga andsid nad loobumisvõidu Austraalia paarile Ashleigh Barty/John Peers. Põhjuseks tõi Djokovic õlavigastuse.
Naiste paarismängu pronksimatš tõestas sedasama, mida Djokovici kaotus ja mida paljud pallimängude MM-võistlused on tõestanud – kolmanda koha mängu võidab tihti autsaider, sest favoriit “nutab taga” kaotatud kullavõimalust. Venemaa paar Veronika Kudermetova/Jelena Vesnina oli kindel soosik, aga matši tie-break’is mängisid nad maha 9:5 edu (neli matšpalli!) ja pronksi võitsid brasiillannad Laura Pigossi/Luisa Stefani tulemusega 4:6, 6:4, 11:9. Vesninale muidugi see kaotus suurt masendust ei tekitanud, sest ta juba on naiste paarismängu olümpiavõitja (2016 koos Jekaterina Makarovaga) ja lisaks jahib homme kulda segapaarismängus. Kuid Kudermetovale oli nelja matšpalli mahamängimine kindlasti kõva hoop.