fbpx
Close

Noorte Alexela Mastersil valitsesid esimesena asetatud mängijad

– Mastersi võitja ja ETL-i aasta noortennisist vanuseklassis U12 Marie Johanna Lapimaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Reedest pühapäevani kestnud Eesti noortennisistide Alexela Mastersil said enamikes võistlusklassides esikoha esimesena asetatud mängijad, vaid tüdrukute kaks turniiri võitsid teise asetusega tennisistid.

Enne tulemuste tutvustamist mainime, et tugevaimat koosseisu pole noorte Mastersil peaaegu kunagi ja seda eelkõige põhjusel, et meie tugevamad neiud on igal aastal kaasa teinud täiskasvanute Mastersil ja seda ka tänavu, kui seal mängisid Lissi Kubre, Polina Ramenskaja ja Viktoria Kleer Kliimand.

Kuid tänavu oli erand selles mõttes, et kuus Eesti noort, kellest igaüks võinuks taseme poolest tulla Mastersi võitjaks, tegid kaasa Larnaca ITF-i juunioride turniiril. Nii puudusid noormeeste U16 klassi liidrid Oliver Ojakäär ja Markus Mölder, neidude U16/U18 liider Liisa Varul ja U14 klassi kogu esikolmik: Brit Martin, Grete Gull ja Laura Rahnel.

Kui alustada noorematest, siis T12 klassis ei ole viimasel ajal olnud vastast Marie Johanna Lapimaale (1) ega olnud ka Mastersil. Lapimaa loovutas kolmes mängus kokku kaheksa geimi ja võitis finaalis Kiira Paškovi 6:3, 6:1. Teisena asetatud Kätriin Reinvald kaotas juba avaringis Miriam Ränkelile, kes omakorda jäi poolfinaalis alla Paškovile 4:6, 2:6. Ränkel saigi kolmanda koha, kui alistas “pronksimängus” Hanka Mühlbergi 6:4, 6:2.

P12 klassis sai esimesena asetatud Kristofer Karis võidu märksa raskemalt, sest alistas finaalis Ken Ink’i vaid 5:7, 7:6, 6:4. Seega oli veel teise seti tie-break’ini juhtiv pool Ink, kes oli poolfinaalis välja lülitanud Luukas Raudkivi (2) 6:4, 6:3. Kolmanda koha mängus alistas Tair Usmanov Raudkivi 6:2, 6:3.

P14 klassis oli Indrek Herman Raudkivil (2) võimalus venna tulemust parandada ja esikoht perele tuua, aga Sten Hiiesalu (1) oli temast finaalis selgelt üle 6:0, 6:3. Omakorda oli aga Raudkivi alistanud poolfinaalis Henry Ink’i 6:2, 6:2 ja nii ei saanud ka teine vendadepaar esikohta! Kolmanda koha mängus võitis Ink Kaspar Lusti 6:4, 6:3.

T14 klass oli esimene, kus kõrgema asetusega mängija jäi võidust ilma, sest Lisette Aljas (2) alistas finaalis Katarina Brit Eskeni (1) 6:2, 6:0. Kolmanda koha mängus võitis Nora Leinus Katarina Jaska 6:3, 6:2.

P16 klassis õigustas aga Villem Aadamsoo esimest paigutust kindlalt, ta ei kaotanud settigi ja alistas finaalis Georg Straschi (2) 6:1, 6:4. Kolmanda koha mängus sai Romet Moosar jagu Gleb Paškovist 7:5, 7:6.

P18 klassis kindlustas Marten Murrand (1) selle, et poiste seas võitsid kõik esimesena asetatud. Kuid Andre Toomväli alistas poolfinaalis teisena asetatud Alex-Andre Ojassalu 6:3, 6:1. Finaali oli Murrand Toomvälist parem 6:3, 4:6, 6:2, aga Ojassalu sai kolmanda koha võitluseta, sest Oskar Erik Hakonen loobus.

Neidudel mängisid U16 ja U18 klass traditsiooniliselt koos ja selle turniiri finaalis jäi esimesena asetatud mängija võidust ilma, sest Anet Angelika Koskel kaotas Elisabeth Iilale (2) 3:6, 1:6. Siin võiks mainida, et hoopis tasavägisemad olid poolfinaalid, kus Koskel võitis Andrea Rootsi 4:6, 6:1, 7:6 ja Iila Gerda Reinaru 6:2, 3:6, 6:3. Sama tasavägine oli kolmanda koha mäng, kus Roots võitis Reinaru 6:4, 5:7, 10:5.

scroll to top