19-aastane Jannik Sinner võitis karjääri esimese ATP turniiri

Jannik Sinner Prantsusmaa lahtistel. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänavusel koroona-aastal üha paremasse vormi läinud 19-aastane itaallane Jannik Sinner kasutas ära hooaja viimase võimaluse ja võitis oma esimese ATP turniiri Sofias.

Maailma edetabelis tähendab see Sinneri kerkimist 37. kohale, mis mõistagi on ka tema karjääri parim. Sofia finaal oli aga ülimalt tasavägine ja Sinner alistas seal 6:4, 3:6, 7:6 maailma 74. reketi Vasek Pospisili, kes üllataval kombel oli turniiri parim kanadalane, ehkki kahe esimesena olid asetatud Denis Shapovalov ja Felix Auger-Aliassime.

Pospisil jäi selles kohtumises punktidega peale 97:93, kuid otsustavaks sai kohtumise viimane tie-break-geim, kus Sinner tegi kaks minimurret ja võitis 7:3. Sinner oli mängu käigus juba seti ja murdega ees, kui ta juhtis 6:4, 1:0, aga Pospisil vastas kohe omapoolse murdega ja hiljem ka teisega. Kolmandas setis murdeid enam polnud.

Ässade arvestuses jäi Pospisil peale 14:4, aga Sinneril oli jälle kõrgem esimese servi õnnestumisprotsent – vastavalt 77 ja 68. Kuid omakorda teenis Pospisil esimeselt pallingult pisut rohkem punkte nii protsendi poolest (78 ja 72) kui ka absoluutarvudes 52:51.

Eelmisel aastal võitis Sinner kolm Challengeri ja Next Gen ATP finaalturniiri, aga see viimane ei lähe ATP turniirivõiduna kirja, sest sellel võistlusel on vanuselimiit (21). Tänavuse aasta parimaks saavutuseks võib ehk Sinner lugeda hoopis Prantsusmaa lahtiste veerandfinaali, mis andis ATP punkte rohkem kui Sofia võit.

Juhtlõigu täpsustuseks tuleks öelda, et Sinnerit ei saa päris itaallaseks nimetada, sest ta on pärit Tirooli piirkonnast, kus põhiliselt räägitakse pisut teistsuguse dialektiga saksa keelt. Tiroollastel on oma päritoluala nii Austrias kui ka Itaalias.