fbpx
Close

Arina Sabalenka tegi WTA sügisturniiridel puhta töö

Arina Sabalenka. / Foto: Reuters/Scanpix

Valgevenelanna Arina Sabalenka (1) võitis kõik pärast Prantsusmaa lahtiseid peetud WTA turniirid, ainult et sõna “kõik” on siin pisut eksitav, sest ainult kaks neid turniire oligi.

Oktoobri eelviimasel nädalal sai Sabalenka esikoha Ostravas, kuid jõudis selleni väga raskelt, sest teises ringis kaotas ta Cori Gauffile (USA) esimese seti 1:6 ja veerandfinaalis alistas Sara Sorribes Tormo (Hispaania) 0:6, 0:4 kaotusseisust. Aga pärast seda on Sabalenka kaotanud vaid ühe seti – Linzi turniiri eilses poolfinaalis Barbora Krejcikovale (Tšehhi).

Kuid tänases finaalis oma paarismängupartneri Elise Mertensi (Belgia, 2) vastu oli Sabalenka taas sõiduvees ja võitis 7:5, 6:2. Mertens oli esimeses setis siiski seisul 5:4 murdega ees, aga kaotas siis oma pallingu. Sellest saigi alguse murrang.

Sabalenka võit tähendas, et maailma edetabelis kerkis ta esikümnesse, mööda Serena Williamsist (USA). Tõsi, rankingu 10. koht oli valgevenelannale kindel juba poolfinaali võitmise järel. Sabalenka on tänavu võitnud ka Doha turniiri veebruarikuus, aga pole mänginud hästi suure slämmi turniiridel, kus parim tulemus on Roland Garrosil 3. ringi jõudmine.

scroll to top