fbpx
Close

Noorem õde kordas tippturniiril vanema õe võitu

Brenda Fruhvirtova. / Foto: internet

Lõuna-Prantsusmaal Tarbesis lõppes pühapäeval maailma tugevaim U14 klassi turniir Les Petits As, kus osales ka Brit Martin, kes jõudis paarismängus veerandfinaali.

Tüdrukute turniiri võitis lõpuks 12-aastane Brenda Fruhvirtova (Tšehhi). Tema esikoht oli tähelepanuväärne selle poolest, et eelmisel aastal võitis Les Petits As’i tema vanem õde Linda Fruhvirtova, kes on praegu 14-aastane, kuid sünniaasta (2005) tõttu ei saanud sel turniiril enam kaasa teha. Esimest korda tulid tuntud noorteturniiri võitjaks kaks õde. Brenda Fruhvirtova mängutase on imetlusväärne, sest eelmise aasta lõpus kaotas 12-aastane tüdruk Tšehhi klubide karikavõistlustel maailma TOP50 mängijale Katerina Siniakovale kolmes setis.

Poiste turniiri võitis kolmandana asetatud ukrainlane Oleksandr Ponomar. Kuivõrd tõenäoline on, et me kuuleme selle turniiri võitjatest ka hiljem kui väga headest profitennisistidest? Üsna suur, sest näiteks Les Petits As’i võitjaist on rohkem kui pooled jõudnud hiljem maailma esisajasse, aga osa ka absoluutsesse tippu: naiste seas on sellised nimed Martina Hingis, Kim Clijsters, Dinara Safina, Jelena Ostapenko ja Bianca Andreescu, meestest Richard Krajicek, Michael Chang, Juan Carlos Ferrero ja Rafael Nadal.

Sellised tippmängijad nagu Lindsay Davenport, Justine Henin, Andy Murray või Magnus Norman on Les Petits As’i turniiril omal ajal jõudnud finaali.

Linda ja Brenda Fruhvirtova harjutavad Patrick Mouratoglou tenniseakadeemias.

scroll to top