fbpx
Close

Eesti tüdrukud mängisid kahel noorteturniiril

– Elisabeth Iila / Foto: ETL/Igor Pissarev

Neli Eesti neidu osales sel nädalal Tuneesias ITF-i 2. kategooria juunioride turniiril ja üks tüdruk Tennis Europe’i hooaja ühel tugevamal U14 klassi turniiril Les Petits As. Tänaseks said kahjuks eestlannade mängud läbi.

ITF-i turniiril Hammam Sousse’is oli neidude üksikmängus ainsana võidukas Elisabeth Iila. Ta alistas avaringis Sara Pantelici (Belgia) 6:0, 4:6, 6:4, kuid kaotas teises ringis kaheksandana asetatud Jelizaveta Kotlarile (Ukraina) 4:6, 0:6. Liisa Varul ja Grete Gull kaotasid esimeses ringis ja Lisette Aljas kvalifikatsiooni otsustavas ringis, kuid enne sai ta kirja ka kaks võitu.

Paarismängus alustasid lootustandvalt Gull/Varul, kes alistasid avaringis esimese asetusega paari Feryel Ben Hassen (Tuneesia)/Natacha Schou (Šveits) 3:6, 6:3, 10:4. Vastased asuvad ITF-i juunioride edetabelis vastavalt 109. ja 105. kohal. Paraku ei tulnud ilusale võidule järge, sest täna kaotasid Gull/Varul veerandfinaalis Aleksandra Gabrovskale (Bulgaaria) ja Hiba Henile (Tuneesia) 5:7, 7:5, 9:11. Esimeses ringis olid Gabrovska/Henile kaotanud Aljas ja Meriem Ben Ezzedine (Tuneesia). Samuti kaotas avaringis Iila koos Jelizaveta Morozovaga (Venemaa).

Kätriin Reinvald pääses mängima Lõuna-Prantsusmaal Tarbesis peetavale turniirile Les Petits As, mis kuulub Super kategooriasse ja on tavapäraselt hooaja tugevaim U14 turniir. Reinvald on U14 Euroopa edetabelis 35. kohal ja tänus sellele sai otse põhiturniirile, kus kaotas esimeses ringis 2:6, 2:6 Charo Esquiva Banolsile (Hispaania, 9), kes on sama edetabeli 15. Paarismängus sai Reinvald koos Sofia Šimanskaga (Ukraina) samuti avaringis lüüa.

Les Petits As’i turniiri on aegade jooksul võitnud paljud hilisemad tippmängijad. Nii on hilisematest slämmivõitjatest seda teinud Richard Krajicek, Michael Chang, Juan Carlos Ferrero, Rafael Nadal, Martina Hingis, Kim Clijsters, Jelena Ostapenko ja Bianca Andreescu. Finaali jõudsid hilisemad maailma esireketid Lindsay Davenport ja Andy Murray ning teine reket Magnus Norman. Lisaks on võitjate nimistus palju mängijaid, kes hiljem jõudsid maailma TOP50 sekka.

Eesti noortest jõudis 2012. aastal Tarbesis veerandfinaali Kenneth Raisma, tolle turniiri võitis Frances Tiafoe, kes on praegu maailma 34. reket.

scroll to top