fbpx
Close

Martin Karis: Tarbesi turniir näitab, kuidas suhtuda igapäevasesse treeningusse ja mängu

– Markus Mölder ja Oliver Ojakäär / Foto: Martin Karis

Tartu MK Tenniseklubi noormängijad Oliver Ojakäär ja Markus Mölder osalevad Prantsusmaal ülimalt prestiižikal Tennis Europe turniiril Les Petits As Mondial Lacoste.

Tarbesis peetavast U14 1. kategooria turniirist andis Tennisnetile lühiülevaate MK Tenniseklubi treener ja juhtiv hing Martin Karis, kes on Oliver Ojakääruga ja Markus Mölderiga koha peal:

“Siia pääseb vaid Tennis Europe Top 100 mängijat. Prantsusmaal on veel eraldi oma kvalifikatsioon, vaid selle turniiri jaoks. Samuti on kohal näiteks 4 USA parimat jne. Kvalifikatsiooni avaringis kohtub Markus Mölder tugeva hispaanlasega ning Oliver Ojakäär, kes omab kvalifikatsioonis asetust (TE 30.) peab esimese mängu kvalifikatsiooni teises ringis. Siinne kvalifikatsioon on sisult märksa kõrgema tasemega kui tavapärase Tennis Euroope 2. kategooria turniiri põhitabel, millega Eestis ja lähiümbruses kokku puutunud oleme.”

“Usun, et Markuse ja Oliveri jaoks on siia tunriirile mängima pääsemine suur asi. Poisid saavad oma silmaga näha, kuidas samaealiste maailma tipp mängib, võistleb, kõnnib, hingab ning ennast presenteerib. Karakterid on siin vinged!”

“Kuna Tarbesis maailma paremik koos, siis on kvalifikatsiooni läbimine väga suur väljakutse. Sõltumata tulemustest loodan, et meie poisid võtavad selliselt turniirilt kaasa oluliseima: suhtumine igapäevasesse treeningusse ja mängu. Siinsed konkurendid on selleks parimad eeskujud.”

“Miks mitte sellest karussellist edasi ronida näiteks juunioride Grand slam tasemele. Kuid see nõuab paari kolme aasta pärast palju enamat, rääkimata päris spordist, täiskavanute tennisest. Alguse peab ju kuskilt tegema. Tarbes on selleks soodne koht.”

– Les Petits As Mondial võitjate tahvel / Foto: Martin Karis
scroll to top