fbpx
Close

Eesti U12 poisid võtsid koduselt Winter Cupi turniirilt maksimumi

Kolmanda koha saanud Eesti poiste võistkond: vasakult Luukas Raudkivi, Edwin Averjanov ja Kristofer Karis, taga treener-kapten Taavi Treier. / Foto: Igor Pissarev

Täna lõppes Viimsis Karulaugu tennisekeskuses U12 rahvusvahelise võistkondliku turniiri Winter Cup by Head alagrupiturniir.  

Eesti U12 poiste koondis kohtus turniiri kolmandat kohta otsustanud matšis Slovakkiaga. Avamängus tuli Eesti eest väljakule Luukas Raudkivi. Noor Eesti tennisemängija tegi hea partii ning võitis aruka ja turvalise mänguga slovakk Marko Bekenit 6:1, 6:2. Väärib märkimist, et Raudkivi tegi 1 h ja 15 minutit kestnud kohtumise jooksul kõigest kolm lihtviga. Teises üksikmängus jätkas stabiilselt head esitust Edwin Averjanov, kes oli Slovakkia esinumbrist Dylan Bairost üle igas elemendis. Napilt alla tunniga kindlustas Averjanov 6:1, 6:0 võiduga ka Eestile turniiril kolmanda koha.

Paarismängus oli Eesti poistel (Kristofer Karis/Raudkivi) tunda pingelangust – kolmas koht oli ju saavutatud. Eriti pärast avaseti 6:2 võitu, kus Karise volled ja „kamoon-“rõõmurõkatused ehmatasid külalised Slovakkiast päris ära. Slovakkia paar Bairo/Radovan Kriško sattusid teises setis aga hoogu ja vahepeal platsil naeru pugistnud Eesti poistel oli vesi peagi ahjus. Teine sett slovakkidele 6:2. Otsustavas tie break setis suutsid eestlased endid siiski kokku võtta ning osaliselt ka tänu vastaste lihtsatele eksimustele turniiri võidukalt lõpetada – 10:7.

Kapten Taavi Treier kinnitas, et Eesti sai oma taset arvestades ning koha mõttes absoluutse maksimumi. „Kuigi meil on tegelikult päris hea koosseis, siis Itaalia ja Prantsusmaa vastu lihtsalt ei saa. See oli meie lagi. Selles mõttes olen õnnelik. Kuigi oli nii häid kui ka mitte nii häid mänge. Esile tõstaksin Averjanovit, kes mängis terve turniiri stabiilselt hästi,“ rääkis Treier.

Finaalis alistas Itaalia Prantsusmaa 2:1, kusjuures otsustas alles paarismängu tie-break sett. Suurt tähtsust sellel mängul siiski polnud, sest U12 Winter Cupi finaalturniirile pääsesid mõlema riigi esindused.

Viienda koha teenis Ukraina U12 koondis, kes oli üle Moldovast 3:0. Seitsmendaks tuli Taani ja kaheksandaks jäi haigestunud Portugali võistkond. Eesti U12 koondise poistel algab homme varastel hommikutundidel paaripäevane treeninglaager US Tenniseakadeemias.

scroll to top