Neli Eesti tennisisti jõudis Tallink Junior Openi veerandfinaali

– Anet Angelika Koskel jõudis veerandfinaali kahes mänguliigis. / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i juunioride 5. kategooria turniiril Tallink Open on üksikmängus jõudnud veerandfinaali neli Eesti tennisisti: neidudest Anet Angelika Koskel (4. asetus) ja Helena Narmont (6), noormeestest Alexander Georg Mändma (1) ja Mark Lajal.

Koskel alistas täna Irati Urbaneja Salazari (Hispaania) ja kohtub nüüd veerandfinaalis Florentine Dekkersiga (Holland), kes on Koskelist (764.) maailma juunioride edetabelis üle 400 koha tagapool. Narmont võitis leedulanna Emilija Tverijonaite 6.2, 6:2 ja kohtub Sabine Deleuga (Belgia, 3), kes asub edetabelis 547. kohal, aga Narmont on 892.

Mändma võitis Konstantin Žženovi (Venemaa) 7:5, 6:3 ja läheb kokku Robin Bertrandiga (Prantsusmaa), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist ja asub maailma rankingus alles 1466. kohal, samal ajal kui Mändma on 342. Lajal võitis Rudolfs Aksenoksi (Läti, 7) 7:5, 6:3 ja mängib nüüd teisena asetatud soomlase Iiro Vasaga, kellele ta Tartu turniiri 1. ringis pingelises kolmesetilises kohtumises kaotas. Vasa on ITF-i edetabeli 511. ja Lajal 1007.

Noormeeste paarismängus oli Lajal kahjuks ainus eestlane, kes pääses veerandfinaali. Koos itaallase Alessio Tramontiniga, kellega Lajal mängis ka Tartus, alistasid nad Oskar Irdoja ja Otto Leikola (Soome) 6:2, 6:1. Halva üllatusena kaotasid esimesena asetatud Mändma ja Oliver Saarinen (Soome) soomlastele Oskar Antinheimole ja Aleksi Lofmanile 6:7, 6:2, 6:10. Välja langesid ka kaks eestlaste paari: Andre Toomväli/Ronan Vahtras ja Andre-Remi Jakobi/Alex-Andre Ojassalu.

Ka neidude paarismängus pääses edasi üks eestlanna, kelleks oli Koskel. Koos Viktoria Žadžinskajaga (Valgevene) võitsid nad Narmonti ja Lizaveta Artsiomenka (Valgevene) 3:6, 7:5, 10:4. Aurelia Riga ja Klaudia Bubelyte (Leedu) olid asetatud kolmandana, aga kaotasid nagu ka Elisabeth Iila/Polina Ramenskaja, Ann Maria Muuli/ Gendra Raag ja Laura Laanbek/Celine Simunyu (Iirimaa). Kuid Iila/Ramenskaja väärivad siiski kiitust, sest nad kaotasid esimesena asetatud Anastassia Komar/Jekaterina Tihhonkole (Valgevene) napilt 3:6, 6:3, 9;11.