Jürgen Zopp pidas vastu esimese seti keskpaigani

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Jürgen Zopp (ATP 157.) suutis Indian Wellsi kvalifikatsiooniturniiri avaringis vaid esimese seti keskpaigani mängida võrdselt kolmandana asetatud prantslase Ugo Humbertiga (66.), kuid siis kaotas 3:6, 1:6.

Kohe esimeses geimis teenis Zopp kolm murdepalli, mis oligi tema mängu parim hetk. Need aga jäid realiseerimata. Seisuni 4:3 Humberti kasuks hoidsid mõlemad mängijad oma pallingut, siis õnnestus prantslasel päris kindlalt murda.

Teine sett oli juba ühepoolne – pärast 1:0 edu kaotas Zopp kuus geimi järjest. Zopp tegi enda kohta harjumatult palju topeltvigu – 5, neist 4 teises setis. Ässadega jäi ka Zopp napilt alla 2:3. Kui teise pallingu punkte võitsid mehed umbes võrdselt (Humbert 47 ja Zopp 45%), siis uskumatult vähe (52%) teenis Eesti esireket punkte esimeselt pallingult. Humbert oli siin 84 protsendiga selgelt üle.

Tegelikult polnud ka prantslane oma pallingul liiga veenev, sest mängu käigus teenis Zopp lisaks esimese geimi kolmele veel kaks murdepalli. Kuid Humbert ei pidanud ka nende mängimisel kuigivõrd närveerima, sest edu oli juba sees.