Jurmalas ITF-i juunioride turniiri võitnud Brit Martin: olen väga õnnelik!

– Brit Martin võidutses mõlemas mänguliigis / Foto: Facebook

Reedel krooniti Jurmalas ITFi juunioride 5. kategooria turniiril kahekordseks võitjaks Brit Martin. Turniiritabelis teist paigutust omanud Martin ei loovutanud viies üksikmängu kohtumises mitte ainsatki setti ja sai oma esimese ITFi juunioride turniirivõidu!

Alistanud kahes esimeses ringis kindlalt Läti valgepallurid Johanna Priedite ja Nikola Nikolajeva, läks ta kaheksa parema seas vastamisi soomlanna Emilia Lehtineniga, kellele ta viimases omavahelises kohtumises kaotanud oli. Seekord oli Eesti piiga parem 6:3, 6:1.

„Mängisin Lehtinenist lihtsalt enesekindlamalt,“ ütles värske turniirivõitja Tennisnetile.

Poolfinaalis tuli Eesti neiu vastaseks Šveitsi mängija Livia Airoldi, kellest Martin sai jagu 7:5, 6:2 ning finaalis alistus samuti šveitslanna Salome Fluri (5.) 6:2, 6:4. Fluri oli veerandfinaalis välja lülitanud esimese paigutuse, Taani tüdruku Mille Moerki 6:2, 6:7 (6), 6:4.

„Kõige raskemad mängud olidki Šveitsi tüdrukutega. Arvan, et võidu tõi julgem mäng. Tagantjärele vaadates mängisin ka targemat tennist,“ märkis järgmisel kuul 16-aastaseks saav Martin. „Turniiri võit oli minu jaoks väga tähtis, olen tegelikult väga õnnelik! See on minu jaoks suur asi, sest ITFidel pole mul seni üksikmängus väga hästi läinud, olen varem vaid veerandfinaali jõudnud.“

Eesti tütarlastest said Jurmalas põhitabelis võidu kirja ka Mariela Pluutus ja Lisette Aljas.

Ka tütarlaste paarismängus noppis Brit Martin esikoha. Koos taanlanna Mille Moerkiga omati ka esimest paigutust. Kui poolfinaalis oldi kindlalt üle Läti duost Jasmine Luse/Madara Markevica 6:3, 6:3, siis finaalkohtumises oli pinget küllaga. Šveitslannad Arnoldi/Fluri vandusid alla otsustavas setis. Tulemusega 3:6, 6:2, 10:5 sai Eesti piiga Jurmalas kahe tunnise vahega teise võidukarika.

Paarismängus jõudis veerandfinaali ka Mariela Pluutus, seda koos lätlanna Enija Paula Aplokaga. Seal jäädi aga dramaatiliselt alla Luse/Markevicale 7:5, 2:6, 10:12.

Brit Martini jaoks on järgmine turniir juba ukse ees. Esmaspäeval alustab ta Nastolas ITFi juunioride turniiri, kus tal on samuti teine asetus.

Maijorov/Raag jõudsid paarismängus poolfinaali

Eesti noormeestest jõudsid üksikmängus teise ringi Denis Maijorov, Mathias Tempel ja Romet Moosar.

Paarismänguturniiril jõudsid aga poolfinaali Maijorov/Robert Raag. Hästi kokku mänginud Eesti paari kõik kolm mängu otsustati otsustava seti kiires lõppmängus. Saanud avaringis napilt jagu Läti/Taani duetist Artjoms Afanasjevs/Yakup Uzunelist 6:7 (4), 7:6 (1), 10:4, lõid nad veerandfinaalis auti Poola/Soome paari Kacper Krolikowski/Julius Leino 3:6, 7:5, 10:4. Nelja parema hulgas tuli tunnistada aga hilisemate turniirivõitjate, lätlaste Davis Rolis/Davids Spaks paremust 7:5, 4:6, 7:10.

Eesti noormeestest jõudsid paarismängus veerandfinaali ka Maximillian Kolk ( koos Charlie Valentine`iga – Holland) ja Indrek Herman Raudkivi (koos Maksims Kazancevsiga – Läti).