Naomi Osaka võitis neljanda suure slämmi turniiri

– Naomi Osaka vahetult peale viimast punkti / Foto: ChineNouvelleSIPA/Scanpix

Austraalia lahtiste naiste üksikmängu finaal kulges enamjaolt favoriidi Naomi Osaka (Jaapan) dikteerimisel. Tema vastas olnud Jennifer Brady (USA) pani küll südilt vastu, ent mänguklassi vahe oli just parajalt nii suur, et Osaka võttis selle, mis pidi talle kuuluma6:4, 6:3.

Turniiri seitsmest mängust kuus võitis Osaka kahes setis ja üsna veenvalt, kuid sellele vaatamata rippus ta saatus korra ka niidi otsas. Mängus Garbine Muguruza (Hispaania) vastu päästis ta ju kaks matšpalli.

Finaali avasetis murdis esimesena vastase servi Osaka ja asus sellega 3:1 juhtima. Brady ei lasknud aga end sellest heidutada ja peagi olid tablool viiginumbrid 3:3. Sellest hetkest alates tundus, et ameeriklanna on täna võimeline favoriiti lööma. Seisul 4:4 omas Brady ka murdepalli, ent see jäi tal realiseerimata. Järgmises geimis asus Brady juhtima 40:15, kusjuures oma punktid võttis ta eelkõige tänu enda heale esitusele. Paraku seejärel tegi Brady mitu lihtviga, sealhulgas ka topeltvea ning nii läks avasett Osakale 6:4.

Ilmselgelt ebaõnnestunud avaseti lõpp halvas teise seti alguses ameeriklanna mängu ja Osaka vastupidi sai enesekindlust juurde. Selle tulemusena läks Osaka kahe servimurdega 4:0 ette. Neis geimides ei omanud Brady ühtegi geimpalli. Selg vastu seina surutud, ei andnud sitke ameeriklanna siiski veel alla, kuigi korra rippus ka 0:5 kaotusseis õhus. Vastumurre ja servi hoidmine vähendas ta kaotusseisu 2:4-le. Edasi ei sattunud aga Osaka serv enam ohutsooni ja ka teine sett talle – 6:3.

Finaali statistilised näitajad kinnitavad Osaka paremust kõikides mänguelementides (Osaka näitajad toodud eespool): äralöögid 16-15, lihtvead 24-31, 1. servi õnnestumise protsent 48%-48%, 1. servilt võidetud punktid 73%-62%, 2. servilt võidetud punktid 55%-42%, ässad 6-2, topeltvead 2-4. Murdepallidest realiseeris Osaka 5-st 4, Brady 4-st 2.

Sellega võitis Osaka oma karjääri neljanda suure slämmi tiitli. Tema kontos on nüüd kaks esikohta Austraalia lahtistel (2019, 2021) ja kaks USA lahtistel (2018, 2020). Arvestades, et Osaka on alles 23-aastane, võib temalt veel mitme suure slämmi tiitli võitmist tulevikus oodata.