fbpx
Close

Daniil Medvedev jõudis veenva esituse toel teist korda slämmiturniiri finaali

– Daniil Medvedev / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Austraaalia lahtiste viimases üksikmängu poolfinaalis alistas neljandana asetatud Daniil Medvedev (Venemaa) veidi enam kui kahe tunniga Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 5) 6:4, 6:2, 7:5.

Mängule lisas intriigi fakt, et Stefanos Tsitsipasel õnnestus eelmises ringis alistada Rafael Nadal ja sellega oma aktsiaid tõsta, kuigi kogu turniiri silmas pidades oli Daniil Medvedevi esitus pea laitmatu.

Tsitsipas oli kindlasti väsinum, sest tema veerandfinaal kulges raskemalt, aga esialgu see vähemalt liikumises tunda ei andnud. Aga Medvedevi serv oli tunduvalt efektiivsem ja esimese pallingu punktidel valitses ta täielikult, kuid Tsitsipas jäi hätta. Tegelikult kulges mäng ühepoolse liiklusena seisuni 6:4, 6:2, 3:1 ja siis veel Tsitsipase servil oli venelane ees 30:0. Ent järgnes pööre, mis siiski polnud otsustav.

Esimeses setis tegi Medvedev määrava servimurde seisul 2:2 ja realiseeris setivõidu neljandalt settpallilt – 6:4. Venelane mängis mitte ainult hea servi abil, vaid ka tagajoonelt vastase üle – peamine oli sealjuures löökide hea paigutus ja enda positsioneerimine platsil. Teine sett oli kreeklase poolt vaadatuna veel halvem – pikad pallivahetused langesid pea kõik Medvedevi kontosse. Venelane murdis vastase servi kaks korda, aga Tsitsipasel polnud kahe seti jooksul ühtki murdepalli!

Kolmas sett algas kohe murdega. Medvedevil oli täielik kontroll mängu üle ja seisul 3:1 oli tal võimalus sisuliselt mängule punkt panna, aga teine murre ei õnnestunud vaatamata venelase 30:0 edule ja hiljem ka kahele murdepallile. Hoopis Tsitsipas teenis oma esimesed murdepallid ja viigistas seisu! Korra tundus venelase mäng lagunevat, ent alates seisust 4:5 ja 0:30 suutis ta end koguda ja lisakäigu juurde panna. Ta võitis kohtumise viimasest 14st punktist 12 ja vaatamata pisimõõnale oli Medvedevi võit ikkagi veenev.

Väljaku intervjuus püüdis Medvedev Jim Courieri veenda, et tegelikult oli mäng ikkagi raske. “Tsitsipas oli ju samas seisus ka Rafael Nadali vastu ja kolmandas setis taga. Mingil hetkel tekkis mul närvipinge,” ütles Medvedev. “Hea, et suutsin sellest välja tulla ja mitte lasta närvidel enda üle valitseda. Kindel serv aitas palju.” Courier küsis ka võitjalt, kas alguses pigem pikkade pallivahetuste mängimine oli Medvedevi taktika, sest vastane pidi olema väsinum. “Mitte päris,” vastase Medvedev. “Seda kindlasti, et ta oli rohkem väsinud, aga alguses polnud seda märgata. Püüdsin teda jooksutada, aga päris üheselt ei olnud eesmärk mängida pikki punkte.”

Medvedev on varem mänginud suure slämmi finaalis 2019. aasta US Openil, kus ta kaotas viies setis Rafael Nadalile. Nüüd on aga venelasel käsil 20-mänguline võiduseeria ja vorm ilmselt veel parem kui poolteist aastat tagasi. Ka treenerist ekspert Harri Neppi arvas, et Medvedevil on päris head šansid alistada tiitlikaitsja ja maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), kuid otseselt favoriidiks pole venelast veel õige pidada. Mats Wilander ennustas aga Eurospordis nii: läheb tasavägiseks, aga lõpus paneb Djokovic kogemused maksma.

Veel tänase mängu statistikat. Medvedev võitis ässad koguni 17:3 ja tegi ka ühe topeltvea vastasest vähem (2:3). Esimese servi õnnestumisprotsent oli enam-vähem võrdne (Medvedev 68, Tsitsipas 69), kuid esimeselt pallingult võitis venelane 88 ja kreeklane ainult 61% punktidest. See on ikka tõesti vähe sellise hea servija ja tugeva löögiga mehe nagu Tsitsipase kohta. Hirmus suur vahe oli ka äralöökides – 46:19 Medvedevile. Tõsi, kui sealt ässad maha võtta, siis on erinevus väiksem – 29:16. Ja pealegi tegi Medvedev ka vähem lihtvigu 21 vs 30.

Jääme siis huviga ootama pühapäevast finaali, aga enne kohtuvad laupäeval kell 10.30 Eesti aja järgi naiste üksikmängu finaalis Naomi Osaka (Jaapan, 3) ja Jennifer Brady (USA, 22).

scroll to top