fbpx
Close

Naomi Osaka tõusis tiitlivõiduga suurte sekka

– Naomi Osaka võidukarikaga / Foto: Reuters/Scanpix

Austraalia lahtiste võitmisega tõuseb Naomi Osaka uuendatud maailma edetabelis teisele kohale möödudes Simona Halepist. Ühtlasi saavutas Osaka antud esikohaga mitu äramärkimist väärivat tähist.

23-aastasest Naomi Osakast sai Open Era ajaloos (alates 1968, kui profid ühinesid amatööridega) 16. naistennisist, kes võitnud neli suure slämmi turniiri tiitlit. Praegu tegevmängijatest saavad sama saavutusega ehk vähemalt nelja tiitliga kiidelda lisaks Osakale veel Serena Williams (23), Venus Williams (7) ja Kim Clijsters (4). Kusjuures Clijsters oli vahepeal karjääri pooleli jätnud. Üldarvestuses on Osaka aga juba seitsmendal kohal.

Kui Osaka on jõudnud suurel slämmil vähemalt veerandfinaali, siis on ka esikoht tulnud. Viimasest kaheksast suure slämmi turniirist, kus ta on kaasa teinud, on ta pooltel ka võidutsenud: USA lahtistel 2018. ja 2020. aastal ning Austraalia lahtistel 2019. ja 2021. aastal. Ta on ajaloo teine tennisist, kes karjääri neljast esimesest finaalist võitnud kõik neli. Samaväärt saavutusega on enne teda hakkama saanud Monica Seles 1990-91.

Paslik on siia lisada ka kokkuvõte Naomi Osaka ja Jennifer Brady finaalmängust Austraalia lahtistel.

Lisaks Osakale on veel kaheksa mängijat, kes võitnud Open Era‘l vähemalt ühe suure slämmi turniiri neljal järjestikusel aastal: Billie Jean King, Yvonne Goolagong, Chris Evert, Martina Navratilova, Steffi Graf, Monica Seles, Justine Henin ja Serena Williams.

Üks huvitav fakt veel Jaapani tennisisti puhul. Nimelt sai temast seitsmes naistennisist, kes võitis Austraalia lahtised suutes päästa mõnes mängus matšpalli. See juhtus Osakaga teatavasti neljanda ringi kohtumises Garbine Muguruza vastu. Enne seda on sama “takistuse” suutnud ületada Monica Seles (1991), Jennifer Capriati (2002), Serena Williams (2003 ja 2005), Li Na (2014), Angelique Kerber (2016) ja Caroline Wozniacki (2018). Allpool saate näha Osaka ja Muguruza mängu kõrghetki, sealhulgas ühte matšpalli.

scroll to top