Mitu rasket hetke üle elanud Elena Malõgina kaotas dramaatiliselt

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti naismängijat olid kolmapäeval võistlustules Stockholmi ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri esimeses ringis, ent kaotasid nii Elena Malõgina (5) kui ka Maria Lota Kaul.

Sarnasus oli selles, et mõlemad meie 19-aastased tennisistid jäid alla 18-aastastele rootslannadele, kellel pole kohta WTA edetabelis (Kaulil ka ei ole). Erinevus on aga selles, et kui Kaul kaotas Victoria Carlstenile suhteliselt kindlalt 2:6, 2:6, siis Malõgina jäi Sara Dahlströmile alla 2 tundi ja 38 minutit kestnud mängus 4:6, 7:6, 5:7.

Kui esimeses setis erilist draamat polnud, siis alates teisest setist läks tõeliselt põnevaks ja mõlemad pooled suutsid välja tulla kaotusseisudest. Teine sett algas nelja servimurdega, siis suutis Malõgina esimesena pallingut hoida ja pärast järgmist murret juhtis 5:3. Nüüd omakorda vastas rootslanna kahe murdega ning asus servima matši võiduks seisul 6:5. Malõgina võitles aga vapralt, murdis pallingu tagasi ja võitis tie-break’i ülikindlalt 7:2. Kolmas sett oli sarnane. Algul juhtis Dahlström 4:2, siis aga Malõgina oma pallingul 5:4 ja 30:0. Matšpalli Eesti mängija siiski ei saanud ja kui see geim läks lõpuks ära, tuli vastu võtta ka 5:7 kaotus. Malõgina kaotas oma 17st pallingugeimist 9 ja vastane 7, seega murdeid (16) oli peaaegu sama palju kui pallingu hoidmist (18).

Küll aga jätkab Malõgina veel Stockholmis paarismängus, kus ta koos Polina Bahmutkinaga (Venemaa, 4) on jõudnud veerandfinaali, mis peetakse neljapäeval.