Katriin Saar elas mõõna üle ja alistas teisena asetatud vastase

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Sarnaselt eilsele oli Katriin Saare mäng Oslo ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril heitliku loomuga, aga lõpp hea, kõik hea: eestlanna alistas teisena asetatud Marina Yudanovi (Rootsi) 6:3, 6:4.

Nagu tulemuski näitab, ei tulnud Saarel nii palju pingutada, kui esimeses ringis, mil ta oli väljakul ligi kolm ja pool tundi. Kuid võib öelda, et Katriin pidi selle mängu kaks korda võitma, sest ta lasi suure edu käest. Eestlanna juhtis oma palligul 6:3, 3:0, 40:30, kui järsku kaldus paremus vastasele ja kümmekonna minuti pärast oli Saar juba teises setis taga 3:4. Kuid ta ei lasknud end sellest heidutada ning eriti vajaliku geimi võitis seisul 4:4, kui Yudanovil oli oma pallingul kolm geimpalli. Ka järgmises geimis pidi Katriin võitmiseks tulema välja 0:30 kaotusseisust ja hiljem päästma veel ühe murdepalli.

Kohtumise statistikast nii palju, et väga hea esimese servi õnnestumisprotsent (76) ja suhteliselt hästi esimesel servil võidetud punkte (66%) hoidsid Katriini täna pinnal. Vastase esimene serv õnnestus veelgi paremini (80%), aga ta võitis esimeselt pallingult ainult 48% punkte. Kui eile loovutas Saar 17st oma pallingugeimist 9, siis täna vaid 10st 2 (mõlemad lühikese mõõna ajal).

Yudanovi näol on tegemist 30-aastase mängijaga, kes praegu asub WTA edetabelis 530. kohal, aga kuigi palju kõrgemal ta polegi kunagi olnud, sest tema karjääri parim koht on 527. Saar kohtub nüüd veerandfinaalis Sara Gambogiga (Itaalia, 6), kes on 20-aastane ja WTA edetabelis 814. kohal.

Edukas oli Oslos täna ka Maileen Nuudi, kes koos Paulina Jstrzebskaga (Poola, 4) jõudis paarismängus poolfinaali. Nad alistasid Ahti Venla ja Liisa Vehviläineni (Soome) 6:1, 6:3.