fbpx
Close

Mis juhtus? Anderson loovutas Nishikorile vaid ühe geimi!

Kevin Anderson. / Foto: AFP/Scanpix

Kui üleeile tekitas ATP finaalturniiril Londonis furoori jaapanlase Kei Nishikori (Jaapan, 7. asetus) võit Roger Federeri (Šveits, 2) üle, siis täna oli jaapanlane kui puuga pähe saanud ja kaotas Kevin Andersonile (LAV, 4) 0:6, 1:6.

Lähedal oli ka “kaks muna”, aga seisul 6:0, 5:0 suutis Nishikori siiski ainsat korda oma pallingut hoida. Sealjuures oli Nishikori kaks nädalat varem Pariisi turniiril Andersoni võitnud. Esimene nulliga sett kestis siiski üle poole tunni, sest Nishikori kaks servigeimi olid üpris pikad – mõlemal juhul võitis Anderson kolmandalt murdepallilt.

Teises setis mängiti punkte isegi vähem ja kokku kestis mäng tund ja 4 minutit. Pole ime, et Andersoni pallingu näitajad olid peaaegu ideaalsed: kümme ässa, mitte ühtki topeltviga ja esimese servi protsent 78! Nishikori, kes lõi kaks ässa ja tegi kaks topeltviga, tabas esimest servi kasti vaid 45% juhtudel. Ta võitis oma pallingugeimides ainult 43% punktidest.

Andersonil peaks olema edasipääs Lleyton Hewitti nimelisest alagrupist kindlustatud, sest surnud ringi korral annab suur võit Nishikori üle talle sellise paremuse, et teisest kohast allapoole enam langeda ei saa.

Nishikori ei osanud nii suurt kaotust millegagi põhjendada. “Eksisin palju. Miks, ma ei tea. Kuidagi ei tunnetanud täna palli, polnud minu päev. Üritan homme treeningult maksimumi võtta ja järgmiseks mänguks kaotus unustada,” ütles Nishikori. Jaapanlasel on endiselt head lootused edasi pääseda, kui ta alistab viimases voorus Dominic Thiemi (Austria, 6).

Arvatult tunnistas Anderson, et see oli üks tema karjääri parimaid mänge. “Teadsin, et Kei vastu tuleb anda endast parim. Sain alguses hästi minema ja olin suuteline hoidma teda surve all kogu matši. Sellist mängu ootad terve aasta ja teha seda siin on fantastiline,” ütles Anderson.

scroll to top