fbpx
Close

MINU LUGU | Ashleigh Barty alustas tennisega, kui oli veel reketist lühem

Kuna suur tennis praegu koroonaviiruse tõttu seisab, siis alustab Tennisnet WTA sarja My Story ehk “Minu lugu” avaldamist, kus esimesena näete videolugu maailma esireketist Ashleigh Bartyst.

Lugu on ikka tavaline nagu hilisemate meistrite puhul – läks trenni nii noorelt, et väikesekasvuline tüdruk oli reketistki lühem, aga alati oli ta kõige tublim: nagu ütles videoloos tema esimene treener Jim Joyce, et kui oli sadanud tugevat äikesevihma, siis pärast seda oli esimesena platsis alati Ash, kes juba ootas, et kuivanud väljakul saaks mängida. Barty ei alustanud treeninguid moodsas tennisekeskuses nagu saavad teha praegused Eesti noored, vaid ainult üks välisväljak pisikeses linnas oli koht, kus tulevane slämmivõitja ja esireket tegi oma esimesed löögid.

Barty kirjeldab põgusalt ka raskusi, mis tal tennisega seoses tekkisid, nii et ta vahepeal hakkas hoopis Brisbane Heati naiskonnas kriketit mängima. Tulevase suurmeistri sõnul oli tema võit Wimbledoni noorteturniiril 2011. aastal omamoodi pöördepunkt – üheaegselt hea ja halb. Halb sellepärast, et ootused läksid liiga suureks ja need hakkasid segama.

Loomulikult on Barty uhke ka oma aborigeeni päritolu ja sõpruse üle Evonne Goolagongiga, kes oli Austraalia põlisrahvuse esindajaist esimene slämmivõitja.

Intervjuu Bartyga on tehtud 2019. aasta kevadel, kui ta oli juba Miami suurturniiri võitja, aga veel pisut üle kuu jäi aega tema esimese slämmivõiduni.

Meenutame, et sarnane lugu on WTA küljel ka Anett Kontaveidist, mis filmiti samuti 2019. aasta kevadel pärast tema edukat Miami turniiri. Tennisnetis ilmus see mullu 13. mail ja seda saate vaadata siit.

scroll to top