Dimitrov üllatas Alcarazi ja rikkus “perfektse” poolfinaali

Grigor Dimitrov pärast Carlos Alcarazi võitmist. / Foto: Zumapress/Scanpix

Miami Masters 1000 turniiri meeste üksikmängus oli lähedal võimalus, et poolfinaalis mängivad ainult neli kõrgema asetusega tennisisti, kuid niisuguse “perfektse” lahenduse rikkus Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 11).

Ta alistas mitte küll maailma, vaid turniiri esireketi Carlos Alcarazi (Hispaania) 6:2, 6:4. Kui veerandfinaali oli jõudnud ka üllatajaid, siis poolfinaalid kulgesid esialgu favoriitide eduga, aga samas ei ole Dimitrovi pääs poolfinaali siiski eriline üllatus. Kuigi bulgaarlane on juba 32-aastane, on ta viimasel ajal läbi elamas “teist noorust”. Tänavu on ta 24st mängust võitnud 20, mille hulgas on ka Brisbane’i turniiri võit ja Marseille finaal. Eelmise aasta lõpus jõudis Dimitrov finaali Pariisi Mastersil. Võiks öelda, et viimase poole aasta jooksul on Dimitrovi ainus tõrvatilk meepotis Australian Openi 3. ringi üllatuskaotus portugallasele Nuno Borgesile.

Tulemus eeldanuks vast kiiremat mängu, aga mehed rassisid tund ja 32 minutit, mis teeb ühe geimi keskmiseks pikkuseks ca 5 minutit. Väga pikad geimid olid esimese seti keskel, aga Dimitrovi ühemurdeline edu jäi püsima ja viimases geimis tegi bulgaarlane veel ühe murde. Dimitrov juhtis ülivõimsalt 6:2, 4:1, kui Indian Wellsi tšempion Alcaraz sai murde tagasi ja viigistas 4:4. Visa hispaanlane on ennegi selliseid mänge enda kasuks pööranud, aga seekord nii ei läinud – Dimitrov murdis otsustavalt seisul 5:4. Statistiliselt torkas silma, et Alcaraz võitis esimeselt servilt ainult 56% punktidest (Dimitrov 77%). See number on Alcarazi jaoks kõvakattel ikka ülimalt väike. Aga kaotas ju hispaanlane oma 9st servigeimist neli.

“Üldiselt tuleb tema võitmiseks mängida oma parimat tennist,” ütles Dimitrov. “Mõnikord peitub lihtsuses geniaalsus. Niimoodi mängida sellise vastasega pole kerge, ent suutsin dikteerida tempot ja lugesin vastase mängu paremini kui meie eelmise kohtumise ajal.” Nimetatud eelmise kohtumise mullu sügisel Šanghai Mastersil võitis samuti Dimitrov, aga tookord kolmes setis, Omavahelise seisuga on aga Alcaraz endiselt ees 3:2.

Päeva esimeses mängus ei jätnud Alexander Zverev (Saksamaa, 4) erilist võimalust üllataja Fabian Maroszanile (Ungari) ja võitis 6:3, 7:5. Zverev ja Dimitrov kohtuvad nüüd poolfinaalis omavahel ja siin on bulgaarlase seis juba paju halvem – ta kaotab Zverevile 1:7. Võiks isegi öelda, et 0:7, sest nende esimese mängu võitis Dimitrov 2014. aastal, kui Zverev oli alles noorteklassi mängija (17). Mullu võitis Zverev neli kohtumist settide seisuga 10:1. Nad kohtusid ka kahel slämmiturniiril Roland Garrosis ja US Openil.

Tänastest poolfinaalidest intrigeerivaim on siiski Jannik Sinneri (Itaalia, 2) ja Daniil Medvedevi (3) mäng. Tegemist on ju Austraalia lahtiste finaali kordusmänguga. Nende vastasseisus on Medvedev 6:4 ees, kuid see ei loe midagi, sest alates mullu oktoobrist on Sinner võitnud venelast kõigis neljas kohtumises. Samas on kõik need matšid olnud tasavägised.