fbpx
Close

Meeste üksikmängu tabeli ülemine pool Eesti meistrivõistlustel pakub rohkem intriigi

– Vladimir Ivanov püüab oma üheksandat meistritiitlit / Foto: Igor Pissarev

Eesti Meistrivõistluste meeste üksikmängule registreerus kokku 58 mängijat, neist 30 alustab täna kvalifikatsioonist põhitabeli nelja vaba koha püüdmist. Loosi tulemusena ootab meid ees mitu huvitavat vastasseisu juba põhitabeli avaringis.

Üheksandat meistritiitlit jahib Vladimir Ivanov (1.), kes tänu ATP-edetabelis kõrgemal kohal oleva Kritjan Tamme puudumisele sai esimese asetuse. Kohe avaringis saab kogenud 34-aastase Ivanovi oskusi enda peal testida meie tulevikulootus Oliver Ojakäär. Lisaks Tammele ei osale tänavustel meistrivõistlustel mullune poolfinalist Daniil Glinka ja Wimbledoni noorteturniiril mängiv Mark Lajal. Eesti edetabeli esikümnest on kohal kaheksa meest.

Esmapilgul hinnates on põhitabeli ülemine pool ühtlasem. Siin on ka vähemalt kaks põnevat vastasseisu kohe avaringis. Loos viis “õnnetul” kombel kokku USA ülikoolides treenivad Siim Troosti (6.) ja Robin Erik Partsi. Tabeli ülemises pooles on ka ülejäänud kaks “ameeriklast”: Johannes Seeman (8) ja Mattias Siimar (3). Kui Seeman võib edu korral veerandfinaalis minna vastamisi Ivanoviga, siis Siimar suure tõenäosusega Partsi või Troostiga. Seemanil ei saa lihtne olema esimeses kohtumises üllatusvõimelise Oskar Irdojaga.

Tabeli alumises pooles on väga head võimalused korrata mullust finaalipääsu teisena asetatud Kenneth Raismal. Seniste tulemuste põhjal on talle tõsisem takistus tulemas alles poolfinaalis, kuigi potentsiaalse 2. ringi vastase Alexander Georg Mändmaga tuleb olla valvel. Väga intrigeeriv saab olema esimese ringi mäng “vanade” rivaalide Karl Kiur Saare (4.) ja Morten Ritslaiu vahel. Omavaheliste mängude seis on praegu Ritslaiu kasuks.

Eesti meistrivõistlused toimuvad Tallina Kalevi Tennisekeskuses aadressil Herne tn. 28.

Kvalifikatsioonitabeli leiad siit ja põhitabeli leiad siit.

Eesti meistrivõistluste AJAKAVA.

scroll to top