fbpx
Close

Eesti meistrivõistlustel loositi naiste üksikmängu avaringis kokku kaks Eesti meistrit

– Tiitlikaitsja Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti meistrivõistluste naiste üksikmäng on tänu meie kahe esimängija puudumisele alati olnud teatavas mõttes prognoosimatu. Kandidaate kõige kõrgematele kohtadele on mitu ning määravaks saab sageli hetke mänguvorm. Ja muidugi loos!

Kahekordne Eesti meister (2018, 2019) ja mullune finalist Katriin Saar loositi kohe avaringis vastamisi 2017. aasta Eesti meistri Sofiya Chekhlystovaga. Chekhlystova, kes suveks USA-st Eestisse naasnud, ei oma asetuse saamiseks vajalikke punkte ja võis seetõttu loosiga sattuda ükskõik kelle vastu. Viimase kolme aasta jooksul on kohtutud võistlustel vaid korra, eelmisel aastal Eesti GP-l Viljandis. Siis võitis Chekhlystova kahes setis. Saar omab turniiril teist asetust.

– Mida suudab Sofiya Chekhlystova teha Katriin Saare vastu? / Foto: ETL

Naiste põhitabeli alumine pool tundub esmapilgul ühtlasem ja ettearvamatum. Lisaks Saarele ja Chekhlystovale on sinna loositud kahekordne Eesti meister (2015, 2016) Maria Lota Kaul (6.), heasse mänguvormi tõusnud Maileen Nuudi (3.), Saara Orav (8.) ja Liisa Varul.

Kõrgeima asetusega tiitlikaitsjale Elena Malõginale võib esimeseks tõsisemaks takistuseks saada veerandfinaalis suure tõenäosusega vastu tulev Helena Narmont (5.), kes võitis äsja Eesti GP-etapi ja mängib tõusvas joones. Sellel tabeli poolel on eeldatavalt põnevaimaks avaringi mänguks Valeria Gorlatš (7.) – Anet Angelika Koskel. Tunamullune finalist Gorlatš kaotas teatavasti maikuus Eesti GP-etapil Pärnus Koskelile kolmes setis, kuigi siis mängiti kõval kattel. Omavaheliste mängude seis siiski 2:1 Gorlatšile. Kaheksa hulgas on neile vastu liikumas kolmandana asetatud Lissi Kubre.

Turniiril teeb kaasa ka alates 1985. aastast (!) Eesti meistrivõistlustelt medaleid noppiv Piret Ilves. Ta osaleb kõigis kolmes mänguliigis. Üksikmängus peab Ilves alustama kvalifikatsioonist, kus tal on head šansid end põhitabelisse murda.

Kokku osaleb naiste üksikmängus 43 tennisisti. Turniiritabelid: kvalifikatsioonitabel siin ja põhitabel siin.

Tallinna Kalevi Tennisekeskuses (Herne 28) peetava esindusturniiri ajakava leiad SIIT.

scroll to top