fbpx
Close

Elina Svitolina langes välja, Anett Kontaveidi alistaja kaotas 18-aastasele Briti neiule

Magda Linette oli Wimbledoni neljanda päeva suurim üllataja. / Foto: EPA/Scanpix

Pole midagi öelda, naiste üksikmäng hakkab ka Wimbledonis kujunema selliseks nagu Prantsusmaa lahtistel, kui kahe ringi jooksul on välja kukkunud juba kümne kõrgema asetusega mängijaist viis.

Esimene ring oli konkurentsist kukutanud 5., 6. ja 10. asetusega naistennisistid, kuid teises ringis järgnesid neile number 3 Elina Svitolina (Ukraina) ja number 4 Sofia Kenin (USA).

Ei oleks võinud kuidagi arvata, et 2019. aasta Wimbledoni poolfinalist Svitolina kaotab 3:6, 4:6 Magda Linettele (Poola, WTA 44.), kes on küll korralik mängija, aga tugevaid üllatab harva. Nüüd aga teenis Svitolina tema vastu vaid kaks murdepalli, millest ühe realiseeris, kuid poolataril õnnestus murdeid kasutada 9st 3. Tavaliselt pigem passiivse tagajoonemänguga Linette võitis äralöögid 28:8!

Tänu sellele, et tiitlikaitsja Simona Halep ei saanud vigastuse tõttu üldse Wimbledonis mängida, kukkus ta edetabelis 3. kohalt 8ndaks ja Svitolina nüüd 5. kohalt 6ndaks. Kanadalanna Bianca Andreescu, kes viimasel ajal peaaegu kedagi ei võida, on nüüd ootamatult tõusnud maailma 5. reketiks ja ikka tänu sellele, et tal on kõik 2019. aasta võidupunktid (Indian Wells, Toronto, US Open) alles. Neist kaks viimast küll kuigi kaua tema arvele enam ei jää.

Tasub ka mainida, et Anett Kontaveidi alistanud Marketa Vondroušova (Tšehhi) tee katkes juba 2. ringis ja ta kaotas 2:6, 4:6 18-aastasele Emma Raducanule (Suurbritannia), kes on alles maailma 338. reket ja pääses turniirile wild card’iga. See oli üldiselt teada, et Vondroušova ei ole murul tugev ja seda enam pani imestama, mil viisil Anett ei suutnud esimese seti paremust enam kahes järgmises setis tõestada.

Välja langes ka 12ndana asetatud Viktoria Azarenka (Valgevene), kes kaotas Sorana Cirsteale (Rumeenia) 6:7, 6:3, 4:6, kuigi juhtis otsustavas setis 3:1. Cirstea kohtubki nüüd Raducanuga – seda enam võis Anetti loosi pidada soodsaks.

scroll to top