fbpx
Close

Meeste üksikmängu kaks favoriiti jäid hätta, aga üllatusi ei sündinud

Stefanos Tsitsipas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmängus ei toonud avaringi viimane päev ühtki märkimisväärset üllatust.

Ootamatu tulemus on kindlasti maailma 122. reketi Marc Polmansi (Austraalia) võit neljas setis Ugo Humberti (Prantusmaa, ATP 38.) üle, aga prantslane pole siiski maailmas nii tuntud mängija, et seda tulemust eriliselt välja tuua.

Seevastu Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 5) või Andrei Rublevi (Venemaa, 13) kaotus olnuks üllatus, kuid mõlemad tulid 0:2 kaotusseisust välja. Mis on Tsitsipasel ja Rublevil ühist? Mõlemad mängisid veel pühapäeval Hamburgi turniiri finaalis ja said Pariisis harjutada vaid ühe päeva. Kuid räägitakse, et tänavuse turniiri pallid on väga kehvad ja nendega harjumine võtab aega. Võib-olla sellepärast Tsitsipas ja Rublev kaotasidki algul kaks setti.

Rublevi mäng ameeriklase Sam Querreyga oli üsna imeline. Venelane ärkas alati siis, kui seti kaotus terendas silme ees. Esimeses setis oli Rublev taga 2:5, teises 1:5 ja kolmandas taas 2:5, kuid viigistas kõigil juhtudel. Kusjuures alates kaotusseisudest mängis Rublev nii hästi, et loovutas vaid üksikuid punkte, vastasel oli vaid esimeses setis üks võimalus sett varem lõpetada. Ometi Querrey kaks esimest setti võitis tie-break’is. Aga kui kolmandas läks Rublev pärast 2:5 seisu viigistamist edasi seti võiduni, ei olnud Querreyl enam asja 2. ringi pääsemiseks. Rublevi võit kirjutati numbritega 6:7, 6:7, 7:5, 6:4, 6:3.

Tsitsipas alustas küll Jaume Munari (Hispaania) vastu 3:0 eduga, aga siis kaotas järgmisest 15st geimist 12 ja leidis end 4:6, 2:6 kaotusseisust. Kreeklasel ei tulnud üle elada siiski nii närvilisi hetki kui Rublevil, sest kolmanda seti võitis ta kindlalt 6:1. Lõpptulemus Tsitsipase kasuks 4:6, 2:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Kerge päeva said favoriitidest maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja Matteo Berrettini (Itaalia, 7), kes loovutasid vastastele vastavalt 5 ja 7 geimi. Neli setti pidi pingutama Denis Shapovalov (Kanada, 9). Teise ringi pääsejate seas oli ka leedulane Ricardas Berankis, kes US Openil jõudis kolmandasse ringi. Nii heitlevad parima Balti riigi mängija nimele veel Berankis, Kaia Kanepi ja Jelena Ostapenko.

Vaadake meeste üksikmängu tabelit siit.

scroll to top