Naiste esikümnest on Australian Openile alles jäänud vaid neli mängijat

Anastassia Pavljutšenkova üllatas laupäeval Karolina Pliškovat. / Foto: EPA/Scanpix

Pärast Australian Openi 3. ringi lõppu on naiste üksikmängus alles veel vaid neli maailma esikümne mängijat: Ashleigh Barty (Austraalia, 1), Simona Halep (Rumeenia, 4), Petra Kvitova (Tšehhi, 7) ja Kiki Bertens (Holland, 9).

Täna langesid välja kolm esikümne naist, neist ühega sai teatavasti kindlalt hakkama Anett Kontaveit. Kuid peaaegu sama kindlalt alistas Garbine Muguruza (Hispaania), kes on edetabelis langenud juba 32. kohale, Elina Svitolina (Ukraina, 5) 6:1, 6:2. Tunniga Muguruza siiski õhtule ei jõudnud, teises setis oli mitu pikka geimi. Seisul 1:3 päästis Svitolina viis murdepalli ja veel terendas väike lootus, kuid 3:2 eduseisult lõpetas Muguruza mängu kiiresti.

Loomulikult pole Muguruza kui kahekordse suure slämmi turniiride võitja ja endise maailma esireketi edu mingi eriline üllatus, aga imelik ikka, kuidas naiste tipus kõik nii tõusude-mõõnadega käib – eelmine hooaeg oli hispaanlannale väga kesine. Kuid Muguruza on alles 26-aastane ja miks ta ei võiks uuesti esikümnesse kerkida.

Palju suurem üllatus oli Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 30) 7:6, 7:6 võit Karolina Pliškova (Tšehhi, 2), mulluse poolfinalisti üle. Väga palju oli selles mängus kasutamata murdepalle, Pavljutšenkova realiseeris neid 15st 2 ja Pliškova 10st 2. Nii ei saa öelda, et servil domineeriti, mõlemad olid pallinguga hädas ja mängu võitja tegi koguni 11 topeltviga.

Kuna Anett püsib konkurentsis, siis on ikka mõte tabelit ka ette vaadata. Paljude arvates võib selline spekulatiivne arutelu meie mängija võimalusi nö “ära sõnuda”, aga kes veel tabelit pole näinud, siis neile infoks, et kui Kontaveit pääseb veerandfinaali, on tema järgmine vastane kas Halep või Elise Mertens (Belgia, 16). Nende mõlemaga on Anett WTA turniiride omavahelistes mängudes miinustes, kuid ta võitis Mertensit noorteklassis.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.