Meeste tennise igav päev: kaks ühepoolset mängu ja kaks loobumist

Stefanos Tsitsipas sai täna puhkepäeva. / Foto: Reuters/Scanpix

Australian Openi meeste üksikmängude kaheksandikfinaalide teisel päeval võinuks pealtvaatajad pettuda, kui neid oleks tribüünidele lubatud. Neli mängu kokku kestsid vaid kaheksa setti.

Kuidas on see võimalik? Sest üht mängu ei peetud üldse – Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) sai loobumisvõidu Matteo Berrettinilt (Itaalia, 9), keda vaevas kõhulihase venitus. Berrettini ütles, et sai vigastada eelmise mängu lõpuosas, kuid oli siis suutnud alistada venelase Karen Hatšanovi (19) 7:6, 7:6, 7:6. “Ma ei ole sajaprotsendiliselt mänguks valmis,” teatas Berrettini ja erinevalt maailma esireketist Novak Djokovicist, keda vaevab sarnane vigastus, ei hakanud üritama.

Vaid ühes kohtumises nähti põnevat setti. Norralane Casper Ruud (24) oli Andrei Rublevi (Venemaa, 7) vastu 2:6, 1:3 taga, aga siis võitis neli geimi järjest. Seisul 3:5 murdis Rublev nulliga servigeimi tagasi ja võitis tie-break’i, kuid seisul 6:2, 7:6 mäng lõppeski Ruudi loobumise tõttu. Ei midagi uut: ka Ruudi loobumise põhjus oli kõhulihase vigastus.

Rublev kohtub nüüd veerandfinaalis kaasmaalase Daniil Medvedeviga (4), kes sai oodatult kindlalt jagu USA üllatajast Mackenzie McDonaldist (ATP 192.) 6:4, 6:2, 6:3. Võib-olla oli mängu suurim üllatus isegi see, et McDonald esimeses setis võitis seisult 1:5 kolm geimi järjest. “Vähemalt üks venelane saab poolfinaali, see on hea uudis,” ütles Rublev pressikonverentsil. “Aga mäng tuleb raske, viimati ta võitis mind US Openi veerandfinaalis. Kuid loodan, et suudame näidata ilusat võitlust ja kõrget taset.”

Niisiis on meeste üksikmängu seitsme veerandfinalisti seas kolm Venemaa kodanikku, kellest Aslan Karatšev pole küll rahvuselt venelane, Saksamaa venelane Alexander Zverev, kreeklane Tsitsipas, kelle ema on venelanna ja kaks Venemaa sugulasrahvaste esindajat Grigor Dimitrov ja Djokovic. Kes on kaheksas? Loomulikult Rafael Nadal (Hispaania, 2), kes samuti ühepoolses mängus alistas Fabio Fognini (Itaalia, 16) 6:3, 6:4, 6:2.

“Mul pisut vedas,” ütles tagasihoidlik Nadal. “Täna oli niiske ja soe ilm, väljaku põrge kiirem. Mulle sobib paremini, kui pall lendab kiiremini.” Võib-olla Roger Federeriga kohtudes ei oleks Nadal nii öelnud, aga Fognini vastu oli tõesti kiirem põrge hispaanlase eelis.

Nadal kohtub veerandfinaalis Tsitsipasega. Seniste mängude põhjal tunduvad mõlemad kolmapäevased veerandfinaalid ühepoolsed: Medvedev juhib Rublevi vatu 3:0 (setid 7:0!) ja Nadal Tsitsipase vastu 6:1, kuid kõvakattel on seis 4:0 ja settidega 9:2. Nende kaks viimast kohtumist on peetud ATP finaalturniiride alagrupifaasis ja Nadal on võitnud mõlemad settidega 2:1. Kuid kaks aastat tagasi siinsamas Melbourne’is võitis Nadal Tsitsipase poolfinaalis 6:2, 6:4, 6:0.