fbpx
Close

Miljardäri tütar alistas Elina Svitolina ja jõudis üllatuslikult veerandfinaali

Jessica Pegula võidurõõm pärast Elina Svitolina alistamist. / Foto: AP/Scanpix

Eelmisel nädalal kirjutas Tennisnet Venemaa komeedist Aslan Karatševist, kes nüüd on Australian Openil veerandfinaali jõudnud. Sarnaselt peame täna küsima: kes on 26-aastane Jessica Pegula, kes esmaspäeva öösel naiste üksikmängus sama kaugele jõudis?

Kõigepealt mängust: otsustavatel hetkedel külmavereliselt tegutsenud Pegula alistas viiendana asetatud Elina Svitolina (Ukraina) 6:4, 3:6, 6:3. Kuigi Svitolina suutis otsustavas setis murde tagasi saada seisuks 3:4, aga ta kaotas kohe oma servi otsa ja Pegula ei jätnud võimalust kasutamata. Svitolina kaitses meeleheitlikult, aga Pegula paigutas palli nii targalt, et ilma liigselt lahmimata võttis otsustavad punktid ära.

Võrreldes Karatševiga, kes veel pool aastat tagasi oli maailma 253. reket, polnud Pegula siiski enne 2020. aastat päris tundmatu mängija. Juunioride esisajasse kuulunud tennisist kerkis 18-aastaselt maailma edetabelis 150 parema sekka (147.). Noorte klassis ja ka täiskasvanute karjääri esimestel aastatel juhendas Pegulat Dave Rineberg, kes oli ka õdede Williamsite treener ning tuttav meilegi – juhendanud Maileen Nuudit ja käinud Eestis näidistreeninguid andmas. Kuid vigastuste tõttu läksid Pegulal mõned hooajad täiesti kaduma ning ta tõusis esmakordselt esisajasse alles 2019. aasta veebruaris, kolm nädalat enne 25. sünnipäeva.

Tänaseks on Pegula siiski mänginud kolme WTA turniiri finaalis, millest ühe võitnud – 2019. aastal Washingtonis. Pärast seda võitu ta kerkis 55ndaks, mis veel ühe nädala jagu on ameeriklanna kõrgeim ranking, sest järgmisel nädalal on ta kindlustanud vähemalt 46. koha (jooksvas edetabelis 43., aga kolm mängijat võivad mööduda).

Võib-olla on kõige huvitavam hoopis Pegula päritolu. Paljudel juhtudel on räägitud, kuidas tennis on vaesest perest tüdrukule või poisile avanud tee suure raha juurde, aga Pegulal poleks sel põhjusel küll olnud mõtet tennist mängida, sest tema isa Terrence “Terry” Pegula on kütuseärimehest miljardär. 69-aastane Terry Pegula on ka kahe suure profiklubi (ameerika jalgpalli profitiim Buffalo Bills ja NHL-i hokimeeskond Buffalo Sabres) ning veel mõne spordimeeskonna omanik. Terryl on kokku viis last kahest abielust, Jessical on õde, vend, poolõde ja poolvend.

Praeguseks on Jessica Pegula ka ise firma omanik, talle kuulub nahahooldusbränd Ready 24. Kuni eelmise aasta US Openini oli Pegula suure slämmi turniiridel kuus korda kaotanud avaringis ja korra (2015 US Open) jõudnud teise ringi. Mullu astus ta 3. ringi pääsemisega uue sammu, aga nüüd Melbourne’is lausa kaks sammu ülespoole. Turniiri alustas ta 61. edetabelikohalt. Kaks mängu võitis ta ka slämmiturniirile eelnenud Yarra Valley Classic’ul, kus ta lõpuks kolmes setis kaotas Sofia Keninile.

Pegula kohtub veerandfinaalis kaasmaalanna Jennifer Bradyga (22), kes võitis täna jalavigastusega kimpus olnud Donna Vekicit (Horvaatia, 28) 6:1, 7:5.

scroll to top