Meeste esimeses ja teises liigas viimasena peetud etapil võidud kogenud tegijatele

– Tennisemängija / Foto: Piktogramm Pixabay

SEB Liigatennise meeste esimese ja teise liiga üksikmängu viimasel etapil tegid kogenud mängijad noorematele säru.

Esiliiga etapile Audentese tennisehallis registreerus kuusteist mängijat, mis on igati korralik näitaja esiliiga jaoks. 2019. aasta hooaja üldarvestuse teine mees Johannes Raun läks poolfinaalis vastamisi mitmekordse Eesti seenioride meistri Aare Vahimetsaga. Rohkem kui 15 aastat vanem Vahimets alistas Rauni tasavägise lahingu järel tulemusega 6:7 6:2 10:5. Finaalis oli Vahimetsal teisel pool võrku Kurmo Annus, kes alistas poolfinaalis turniiri üllataja Glen-Kalev Laigo 6:2 6:1. Seekord Vahimetsa hoog vaatamata suurele koormusele ei raugenud ja ta võitis finaalis ka Annuse – 6:3 6:4.

Teine liiga Tondi Tennisekeskuses meelitas kohale samuti palju mängijaid. See tähendas, et enamus veerandfinaali jõudnud mehi pidi ühe päeva jooksul koguni kolm mängu pidama. Leevenduseks oli ehk see, et sellel etapil toimus tavapärasest rohkem ühepoolseid mänge. Esikoha saavutas väsimatu seeniorklassi tennisist Viktor Tjukavkin. Veerandfinaalis lülitas ta konkurentsist kahe eelmise etapi võitnud Erki Tammenurme 6:3 6:4. Poolfinaalis sai Tjukavkin jagu Marko Pählapuust 7:6 6:3. Otsustavas mängus oli vastasel Aleksandr Rebrovil suur eelis, sest tema pääses poolfinaali loobumisvõiduga, mille ta sai pärnakalt Renee Frošilt. Vaatamata sellele kuulus etapivõit ikkagi Tjukavkinile ja seda mitmelt matšpallilt tulemusega 1:6 6:4 13:11. Antud etapil kaotasid kohe oma esimese mängu kaks kõrgeima asetusega mängijat: Kristjan Kuutok ja Heigo Einblau.