Kaia Kanepi alistaja jõudis US Openil veerandfinaali

Qinwen Zheng jõudis esmakordselt slämmiturniiri veerandfinaali. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Qinwen Zheng (Hiina, 23), kes teises ringis kaotas seti Kaia Kanepile, kuid mängu võitis, on nüüd juba US Openil jõudnud veerandfinaali, kui ta esmaspäeval alistas Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) 6:2, 6:4.

Jabeur, kes on USA lahtistel pidanud raskeid mänge ja võidelnud haigusega, ei suutnud Zhengi vastu maksma panna oma servi. Tuneeslanna võitis üheksast servigeimist ainult kolm, ülejäänud kolm geimi teenis ta tõrjel. Esimeselt servilt võitis Wimbledoni kahekordne ja US Openi mullune finalist ainult 47% punktidest, aga Zheng 68%. Lootusi tekkis Jabeuril mängu lõpus, kui ta 2:5 kaotusseisust murdis vastase servi ja päästis oma servil matšpalli. Kuid hiinlanna läks siis oma servil ette 5:4, 40:0 ja realiseeris kolmanda matšpalli.

20-aastane Zheng jõudis suure slämmi turniiri veerandfinaali esmakordselt, Masters 1000 turniiridel on ka tema parim saavutus pääs veerandfinaali, mida ta on suutnud mullu Torontos ja tänavu Roomas. Palermos võitis Zheng tänavu esmakordselt WTA turniiri. Karjääri kõrgeimale kohale (19.) Zheng praeguse seisuga (jooksvas edetabelis 22.) ei tõuse, kui aga alistaks veerandfinaalis Arina Sabalenka (2), kerkiks 17ndaks.

Sabalenka, kes alistas kindlalt Darja Kasatkina (13) 6:1, 6:3, on üks kahest esikaheksa mängijast, kes veerandfinaali jõudis. Teine on Coco Gauff (USA, 6) tabeli ülemises pooles. Kuid konkurentsis püsivad ka number 9 ja 10, kelleks on tšehhitarid Marketa Vondroušova ja Karolina Muchova. Wimbledoni võitja Vondroušova on maailma jooksvas edetabelis tõusnud juba kuuendaks.

Meeste üksikmängu keskses veerandfinaalis alistas Alexander Zverev (Saksamaa, 12) Jannik Sinneri 4 tundi ja 41 minutit kestnud mängus 6:4, 3:6, 6:2, 4:6, 6:3. See mäng lõppes kohaliku aja järgi kell 1.39 öösel. Geimide arvu põhjal ei oleks mäng pidanud nii kaua kestma, aga punktid olid pikad, tagajoone pallivahetustes võideldi täiega. Kui esimeses kolmes setis oli murdeid rohkem, siis neljanda ja viienda seti otsustas vaid üks murre. Sinneril õnnestus neljandas setis murda Zverevi serv seisul 4:4, aga enne seda oli palju pikki ja võitluslikke geime. Otsustava seti algul murdis Zverev seisuks 2:0, suutis siis võita pika servigeimi, kus vastasel oli siiski vaid üks murdepall, ja edaspidi oli vene päritolu sakslane oma pallingul kuni lõpuni kindel.

Üldpunktid võitis Zverev ainult 167:165, kuid statistiliselt oli tema ülekaal kõige suurem lihtvigade poolest, mida sakslane tegi 46 ja Sinner 67. “Usun, et nüüd olen tagasi,” ütles Zverev, kes eelmisel hooajal pidas pooleaastase pausi hüppeliigese vigastuse tõttu. “Selliste hetkede nimel ma elangi. Mängida kell pool kaks öösel Arthur Ashe’i väljakul täismaja ees on just see, mida armastan. Paremaks ei saa enam minna, see on üks mu karjääri tipphetki.”

Kui taas rääkida edetabelist, siis Zverev on praeguseks tõusnud esikümnesse (10.), aga teda võib sealt veel välja kukutada ameeriklane Frances Tiafoe, kui ta jõuab poolfinaali. Zverev kohtub nüüd viimaseid päevi maailma esireketina valitseva Carlos Alcaraziga (Hispaania), aga sama tabelipoole teises veerandfinaalis on vastamisi venelased Daniil Medvedev (3) ja Andrei Rublev (8). Mõlemad said eile suhteliselt kindla, ehkki neljasetilise võidu. Medvedev kohtus Alex De Minauriga (Austraalia, 13), kelle vastu ta oli kaotanud kaks eelmist omavahelist mängu. Ka täna öösel alustas De Minaur teravamalt ja eksis esimeses setis vähem, aga Medvedev on US Openil pea alati parimas hoos ja lõpuks mängis austraallase kindlalt üle 2:6, 6:4, 6:1, 6:2.