fbpx
Close

Marketa Vondroušova kavalad tilkpallid murdsid Kaia Kanepi vastupanu

Kaia Kanepi. / Foto: EPA/Scanpix

Kaia Kanepi ei olnud kaugel, et lõplikult pöörata kohtumine Marketa Vondroušovaga (Tšehhi, 20) Prantsusmaa lahtiste esimeses ringis enda kasuks, aga teise seti keskel läks eestlannal mäng täielikult käest.

Vondroušova võidunumbriteks kirjutati 4:6, 6:3, 6:0. Sealjuures oli esimeses setis Kaia kahe murdega taga 0:3. Punktidega juhtis Vondroušova 12:2 ja Kanepi tegi aina vigu. Kuid seejärel tõstis Kaia taset oluliselt. Pallivahetustes sundis ta vastase kaitsesse ja vaatamata tšehhitari visadusele hakkas Kaia järele tulema ja viigistaski 4:4. Järgmises geimis oli ilmselt avaseti otsustav moment, kui Kaia tuli oma servil välja 0:40 seisust. Kõik need pääsemised ei olnud ime, vaid lihtsalt Kaia meisterlikkus.

Kuid juba võidetud esimeses setis hakkas ilmnema, et Vondroušova kavalad tilkpallid olid Kaiale kui mürk. Ta küll enamasti jooksis need välja, kuid ei saanud nii korralikult pallile juurde, et sealt hea löök teha. Punktid langesid ikkagi tšehhitari saagiks. Sama mure oli Kanepil ka võrgus mängitud punktidega – Kaia pole küll teab mis osav lendpallide mängija, aga ta on saanud rahuldaval tasemel hakkama. Seekord läks taas enamik punkte ära.

Sellegipoolest oli ka teise seti algul Kaial head lootused, sest pallivahetustes oli eestlanna ikkagi teravam ja natuke tundud Vondroušova ka närveerivat. Ei saa ju igast olukorrast ka tilkpalli mängida, kui vastane seda ei lase. Kaia võimalus kohtumine enda kasuks pöörata peitus selles, kui ta saanuks vastase ühe servigeimi kätt. See võimalus tekkis teises setis, kui tšehhitar oli oma pallingul 2:3, 0:30 taga. Kuid sellelt seisult tegi Vondroušova kolm äralööki järjest ja kui võimalus käest läks, siis juhtus see, mida ei oleks osanud oodata – Kaia kaotas nüüd kõik geimid kuni mängu lõpuni. Otsustavast setist pole enam midagi rääkida, sest Vondroušova kontrollis mängu täielikult.

Raske on isegi öelda, millega tšehhitar pöörde tõi, ehkki see algas ju äralöökidest. Ilmselt ikkagi sai ta kuidagi aru, mil viisil peaks Kanepi vastupanu murdma. Muidugi langes ka Kaia enda mängutase, aga eks naiste tennises on see alati kõikuv. Kuid vaatamata nii kindlale lõpule jäi Tennisnetile mulje, et Kaia võinuks teise seti algul selle kohtumise hoopis teistpidi otsustada, sest sel perioodil ei suutnud Vondroušova oma mängu eriti leida.

Statistikas on võib-olla Kaia jaoks kõige “tapvam” element “net points won” ehk siis võrgus mängitud punktide võitmine – 26st 9. Vondroušoval, kes võrku harvemini pääses, on see number 8st 7. Äralöökidega jäi Kaia ikkagi peale 21:18, aga tegi 36 lihtviga vastase 14 vastu. Serv ei olnud veenev kummalgi. Kaia lõi 2 ässa ja tegi 8 topeltviga, Vondroušova vastavalt 0 ja 4, ent tema topeltvead tulid peamiselt esimese seti tähtsatel hetkedel, kaasa arvatud Kaia settpallil. Kahe viimase seti jooksul patustas tšehhitar vaid ühe topeltveaga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Vondroušoval 70 ja Kanepil 58, kuid tšehhitari puhul polnud vahet, kas ta mängis esimest või teist servi, sest ta teenis vastavalt 61 ja 62% punktidest, aga Kaia esimeselt servilt 61 ja teiselt 33%. Murdepalle realiseeris Kaia 6st 3 ja Vondroušova 13st 7, aga mingil hetkel oli tšehhitaril see näitaja 8st 2, kuni ta teises seti keskelt alates kõik viis murdepalli võitis.

scroll to top