fbpx
Close

Mark Lajalit lahutab Hollandis turniirivõidust vaid üks mäng!

– Mark Lajal / Foto: Erakogu

Haagis ITF juunioride 5.kategooria turniiril jätkab sammumist võidult-võidule Mark Lajal. Homme ootab teda ees kaks väga tähtsat katsumust – nii üksikmängu kui ka paarismängu finaal!

Üksikmängu poolfinaalis kohtus Mark Lajal (ITF 1065.) edetabelikoha poolest enam-vähem võrdse vastasega, Giacomo Revelliga (1093.) Suurbritanniast. Revelli oli ennist üllatuslikult konkurentsist välja lülitanud Lajali paarismängupartneri Dominik Rys’i (Tšehhimaa), kes oli turniiril esimesena asetatud.

Poolfinaalis ei andnud Lajal vastasele erilist võimalust ja kindla 6:1 6:3 võiduga lunastas endale väärtusliku koha finaalis! Esikohamatšis läheb Lajal (13) vastamisi kohaliku noortennisisti Liam Liles’iga, kes omab turniiril teist asetust ning on maailma edetabelis 546. kohal. Seega lahutab noormehi 519 kohta edetabelis, aga arvestades Lajali mõõdukat osalusaktiivsust ITF juunioride turniiridel pole midagi võimatut. Pealegi on Lajal parimal juhul olnud edetabelis 850.kohal. Liles kulutas poolfinaalis oluliselt rohkem energiat, sest alistas Andre Steinbachi (Saksamaa, 15) alles kolmesetise lahingu järel – 7:5 3:6 6:2.

Pärastlõunal oli Lajal sama edukas ka paarismängus, kus ta koos Dominik Rys’iga jõudis samuti finaali, saades ka juba väikese võidu oma finaalivastase Lilesi üle. Nimelt alistasid Lajal ja Rys poolfinaalis Lilesi ja Jurriaan Boli (Holland) 7:6, 6:2, kusjuures vastased olid asetatud esimesena.

scroll to top