fbpx
Close

Kaia Kanepi mängib Moskvas, Anett Kontaveit mitte

Kaia Kanepi US Openil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepi alustab laupäeval Moskva WTA Premier turniiri kvalifikatsiooni, kus ta on asetatud esimesena.

Kanepi avaringi vastaseks loositi korraldajailt vabapääsme saanud 18-aastane venelanna Vlada Koval, kes on maailma edetabelis alles 436. Kaia peab edasipääsuks alistama kolm vastast, tema tabeliosas on tugevuselt järgmine mängija Tereza Martincova (Tšehhi, WTA 129.). Kanepi ise asub praegu 109. kohal ja ta kohtuks Martincovaga alles kvalifikatsiooni otsustavas ringis.

Anett Kontaveidiga läks aga samamoodi nagu nädal tagasi Linzis – tema nimi figureeris osavõtjate nimekirjas peaaegu viimase päevani, aga täna oli sealt maha võetud. Selline info oli tegelikult Tennisnetini jõudnud juba pisut varem Eesti tenniseringkondi hästi tundvalt inimeselt, kuid nüüd on lõplik nimekiri ka kinnitatud (välja arvatud juhtum, kui keegi saab vahetult enne turniiri algust vigastada või jääb haigeks).

Maailma esikümnest mängivad Moskvas Elina Svitolina (Ukraina, 4) ja Kiki Bertens (8). Tõsi, liigub info, et Belinda Bencic (Šveits, 10) jäi ülesandmisega hiljaks ja teenis seetõttu vabapääsme kvalifikatsiooniturniirile (!), kuid tema osavõtt vajab veel kinnitamist. Kuna aga Kanepi oli asetatud esimesena, siis pigem on Bencici osavõtt kaheldav.

scroll to top