Mark Lajali ATP debüüt lõppes võidukalt!

Mark Lajal Little Rockis. / Foto: Little Rock Challenger

Eesti esireket Mark Lajal mängis esmakordselt ATP turniiril, kui sai Antwerpenis täna alanud European Open’ile vabapääsme. Lajal õigustas täielikult talle antud wild card’i. sest alistas maailma 83. reketi Jaume Munari (Hispaania) 6:3, 6:4.

Kui eilses loos kirjutasime, et Munar on 82. reket, siis tänases uues rankingus oli ta koha võrra langenud. Kuna Munar on sel hooajal siiski mänge teise ja kolmanda saja tennisistidele kaotanud, oli maailma 229. reketil Lajalil täiesti õigustatud lootus, et vähemalt võrdselt suudab ta vastu hakata. Aga läks veel paremini – tänu heale servile ei kaotanud Lajal ühtki oma pallingugeimi. Vaid esimese seti viiendas geimis jäi Lajal servil 15:40 taha, aga lõi siis ässa ning seejärel sai abi vastaselt, kes tegi kolm lihtviga järjest.

“Munar ei saanud Lajali kõrge tempoga hakkama,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. “Hispaanlane on rohkem liivaväljakute mängija ja täna eriti eeskäega eksis palju. Lajal mängis loomulikult väga hea mängu, aga esimese servi protsent hakkas teise seti keskel natuke langema. Õnneks just selles geimis, kus Lajal sai kuuest esimesest servist ainult ühe sisse, eksis vastane ise ära.”

Lajal ise kasutas murdepallid sajaprotsendiliselt, ehkki neid rohkem polnud kui kaks. Aga sellest ju piisab, kui oma servi hoida. Esimeses setis murdis Lajal seisul 4:3 ja teises seisul 4:4. Mõlemal juhul jäi tal pärast seda vaid oma pallingut hoida ja Lajalil polnud kummaski geimis, kus ta servis seti/matši võiduks, mingeid raskusi. Teise seti seisul 5:4, 30:0 tegi Lajal külla ainsa topeltvea, aga varu oli olemas.

Tundus, et mingit närvipinget oma esimeses ATP mängus Lajal küll ei tundnud. Ja pikemates pallivahetustes tegi ta märksa vähem vigu kui vastane, olles samas agressiivsem ja riskides rohkem. Võrreldes eelmiste nädalate mängudega USA Challenger-turniiridel oli Lajali tänane esitus nagu öö ja päev. Eks seda näitab ka servi statistika – Lajal lõi 8 ässa (neist 6 esimese nelja servigeimiga), sai esimest servi sisse 62% ja võitis esimeselt pallingult 85% punktidest.

Väljaku intervjuus ütles Lajal, et on tänulik oma agentuurile Tennium ja turniiri korraldajaile, kelle kaudu ta sai vabapääsme. “Võimalus, mis mulle anti, lisas motivatsiooni ja tahtsin oma esimeses ATP mängus endast parima anda,” ütles Lajal. Lisame, et Lajal pole isegi veel ATP turniiri kvalifikatsioonis mänginud, seega oli tal täielikult esimene kord “nuusutada ATP turniiri õhku”. “Antwerpeni peaväljak meeldib mulle väga ja pealtvaatajad toetasid ka kõvasti,” ütles eestlane.

Teise ringi jõudmise eest teenis Lajal 11 825 eurot ja 20 ATP punkti. Kuid edasi veerandfinaal on tal keeruline pääseda, sest järgmine vastane on neljandana asetatud Arthur Fils (Prantsusmaa, ATP 38.). “See noormees (Fils on alles 19-aastane – toim) on liikumas tipu suunas. Ta on kehaliselt väga võimas ja hoopis teisest puust vastane kui Munar,” ütles Neppi.

Homme Lajal ei mängi, tõenäoliselt kohtub ta Filisga kolmapäeval.