Eesti GP-l said kaks esikohta Reinaru ja Hiiesalu

Gerda Reinaru. / Foto: Igor Pissarev

Tartus Tähtvere väljakutel toimunud järjekordsel Eesti GP-l saavutasid duubelvõidu Sten Hiiesalu ja Gerda Reinaru, kusjuures üksikmängus oli see mõlemale teine GP-võit järjest.

Kahjuks oli õrnema soo GP-etapi tabel peaaegu pooltühi, osalejaid oli 21. Õnneks tegi turniiri värvikamaks asjaolu, et osa võtsid noorukesed Kiira Paškov ja Nora Olivia Adamson ning üle pika aja tervise korda saanud Karola Suviste.

13-aastasele Paškovile oli see elu esimene täiskasvanute Eesti GP. Loosi tahtel oli ta avavoorus vaba, teises ringis alistas Nora Pariku 6:1, 6:3 ning veerandfinaalis eakaaslase Adamsoni 6:2, 6:3. Poolfinaalis tuli vastaseks esimesena asetatud Reinaru, kes oli teekonnal nelja parema hulka võitnud Desire Pärna 6:2, 6:2 ja Hanka Mühlbergi 6:4, 6:3.

Reinaru ja Paškovi matšist kujunes tõeline põnevusetendus, kus edu saatis 20-aastast Reinaru. Kaotanud avaseti 5:7, suutis Reinaru teise seti kiires lõppmängus Paškovi üle mängida 7:6 (4) ning otsustavas setis füüsise maksvusele panna ja võita 6:2. Teises poolfinaalpaaris olid vastamisi Dana Halla ja Karola Suviste. Halla oli veerandfinaalis parem Annika Suunast 6:4, 6:2 ning Suviste Kristella Vaikmäest 6:2, 6:1. Ka selles kohtumises otsustati finalist kolmes setis. Suviste oli parem 2:6, 6:3, 6:0. Finaalis olid Reinaru võidunumbrid Suviste üle 6:3, 6:3 ja nii saavutas ta teise järjestikuse Eesti GP võidu.

Kui naiste tabelis oli tühje ridu, siis meeste tabelisse kõik registreerunud (41) ei mahtunud. 30 kohtumisest kuue saatus otsustati kolmes setis. Tavapäraselt mängis kolmesetilisi matše Samuel Mandelkorn, kelle eripäraks ongi kujunemas „oskus“ viia matš otsustavasse setti sõltumata sellest, kas vastane on eeldatavalt nõrgem või eeldatavalt tugevam. Alistanud kahes esimeses matšis vastavalt Artur Kontuse 6:2, 2:6, 6:1 ja Kevin-Kristjan Uba 6:3, 3:6, 6:3, kohtus ta veerandfinaalis Villem Aadamsooga, kus tuli viimase nappi paremust tunnistada 6:7 (7), 3:6. Aadamsoo vastaseks poolfinaalis tuli Hiiesalu. Teise poolfinaali jõudsid Christopher Robin Klettenberg ja Robert Raag. Esimene sai veerandfinaalis jagu Alex-Andre Ojassalust 6:1, 6:2, teine aga üle mitme aja taas võistelnud Marten Murrandist 6:4, 6:3. Murrand oli mõningase üllatusena 16 parema hulgas välja lülitanud teisena asetatud Henry Inki 6:3, 6:4.

Klettenberg – Raag pidasid poolfinaalis maha korraliku punkt-punkti mängu, kus jäi lõpuks peale Raag 4:6, 7:5, 6:2. Hiiesalu alistas samuti tasavägise kohtumise järel Aadamsoo 6:3, 6:4.  Finaalkohtumises hoidis Hiiesalu taktikeppi ja alistas Raagi 6:2, 6:3. Niisiis võitis esimesena tabelisse paigutatud, järgmisel kuul oma 17. sünnipäeva tähistav Hiiesalu turniiri settigi kaotamata.

Naiste paarismängu finaalis olid Reinaru/Adamson paremad duost Pärn/Suviste 6:1, 3:6, 10:5. Poolfinaali jõudsid  Kirke Liis Maisa/Vaikmäe ja Paškov/Eleanora Roos. Meeste paarismängus tegi puhta töö Tartu paar Hiiesalu/Murrand, kes finaalis alistasid Klettenberg/Uba 6:2, 6:1. Nelja parema hulka mängisid endid ka Aleksei Bohan/Aleksander Kvitš ja Ink/Mandelkorn. Tegemist oli käesoleva aasta viimase Eesti GP-ga, novembri teisel nädalal peetakse Tallinnas Mastersi turniirid.