Mark Lajal võitis kindlalt ja kohtub veerandfinaalis turniiri esireketiga

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Viiendana asetatud Mark Lajalil ei olnud Bagneres-de-Bigorre’i ITF-i M25 turniiri 2. ringis probleeme prantslase Cyril Respaut’ (ATP 797.) alistamisega 6:3, 6:1.

Vastasel oli vaid üks lühike periood, mille üle rõõmustada, kui ta jõudis esimeses setis 1:3 kaotusseisust järele 3:3. Pärast seda loovutas Lajal vaid ühe geimi. Lajali esimene serv oli vägagi kindel – 3 ässa, õnnestumisprotsent 72 ja võidetud punktid 74%. Vastane ei saanud esimeselt servilt isegi pooli punkte (48%).

Kuid Lajali järgmine vastane on turniiril esimesena asetatud Dan Added (Prantsusmaa), kes asub maailma edetabelis 304. kohal. Added on sedavõrd kõrgel edetabelikohal, et saab aeg-ajalt kaasa lüüa ka Challenger-turniiridel. Kuid ainult nõrgema tasemega Challengeril on ta korra jõudnud veerandfinaali. Suvel oli aga Addedil hea, kuid samas õnnetu periood, kui ta mängis järjest kolme M25 turniiri finaalis, aga ei võitnud neist ühtki. Kokku on Added võitnud 6 ja Lajal kaks ITF-i turniiri, kuid tänavuses bilansis on eestlane 2:0 ees.