Mark Lajal võitis kaheksandalt matšpallilt ja pääses Wimbledonis teise ringi

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Mark Lajal (16. asetus) alustas Wimbledoni noorteturniiri 6:3, 4:6, 6:2 võiduga Mehdi Sadaoui (Prantsusmaa) üle.

Mäng oli üsna dramaatiline, eriti viimane geim, aga alustame siiski esimesest setist. Lajal teenis esimeseana murdepallid, kuid eduni jõudis teisel katsel seisul 3:2. Eduseisul 5:3 jäi Lajal oma pallingul 0:40 taha ja vastane teenis alles esimest korda murdepallid, aga lausa kolm korraga. Kuid Lajal päästis seisu ja võitis seti.

Teises setis jõudis Sadaoui murdeni seisul 4:3, kuid Lajal võttis selle kohe tagasi. Paraku järgmise servigeimi kaotas eestlane nulliga ja sellega ka seti. Õnneks ei lasknud Eesti juunioride esireket end sellest heidutada ja võitis otsustavas setis seisult 0:1 viis geimi järjest. Viimaseks jäänud geimis juhtis Lajal 5:2, 40:15, aga kasutamata jäi kaks matšpalli ja hiljem veel viis! Seitsme matšpalli vahel oli ka Sadaouil üks murdepall, aga õnneks temagi ainsat võimalust ei kasutanud. Kaheksanda matšpalli võitis Lajal rabakuga, mis oli tema 30. äralöök selles mängus!

Vastane tegi 24 äralööki, kuid samas ka vähem lihtvigu – Sadaouil 19 ja Lajalil 23. Seega olid mõlemad mängijad äralöökide/lihtvigade arvestuses plussis, mis peaks näitama head taset. Ässad võitis vastane 5:3, kuid Lajalil oli tunduvalt parem esimese servi õnnestumisprotsent – vastavalt 71 ja 61. Kõige märkimisväärsema edu saavutas aga Eesti tennisist võrgus, kus ta võitis 29st punktist 23, kuid Sadaoui vaid 32st 16.

Teises ringis kohtub Lajal Matthew William Donaldiga, kes inglisepärasele nimele vaatamata esindab Tšehhit. Maailma juunioride edetabelis asub ta 53. kohal ehk kaheksa kohta tagapool kui Lajali tänane vastane. 2019. aastal võitis Donald Lajalit Maribori 4. kategooria turniiri finaalis ülinapilt 4:6, 7:6, 7:6. Tänavu jaanuaris, kui Lajal tuli Svjatopetrivskis 1. kategooria turniiril kahekordseks võitjaks oli Donald paarismängus tema paariline.

Wimbledonis mängib aga Lajal paari koos Leo Borgiga (Rootsi), nad on asetatud neljandana. Paarismänguturniir algab teisipäeval.