Mark Lajal võitis jälle! Maailma juunioride TOP50 paistab!

– Mark Lajal mänguhoos Riia turniiril / Foto: Facebook

Mark Lajal jõudis juunioride ITF-i 1. kategooria turniiril Svjatopetrovskis juba poolfinaali ja pole endiselt settigi kaotanud!

Neljapäeval peetud veerandfinaalis alistas Lajal ITF-i juunioride edetabeli 82. mängija Artjom Podorožnõi (Ukraina) 6:4, 6:1. Kõigis senistes mängudes on Lajal vastasele loovutanud kas 4 või 5 geimi. Sellega on Lajalil nüüd käes 140 ITF-i punkti ja kui maha läheb 30 ning lisaks tuleb juurde natuke (1/4 summast) paarismängust, peaks Lajal tõusma edetabeli 65. kohalt 50 parema sekka. Seda veel ametlikult kuulutada oleks vara, ootame uue edetabeli ära.

Poolfinaalis kohtub Lajal tšehh Petr Vojtechiga, kes on juba alistanud kaks asetatud vastast, nende seas maailma noorte 12. reketi Maks Kasnikowski (Poola, 1). Lajalist kaks aastat noorem Vojtech asub küll edetabelis 134. kohal, kuid ilmselt on oma nooruse tõttu mänginud ka vähem turniire ning teda ei saa alahinnata.

Pärastlõunal jõudis aga Lajal koos Matthew William Donaldiga (Tšehhi, 3) finaali, ehkki selles mänguliigis on eestlase ja tema paarilise edenemine kulgenud üliraskelt. Kui eilses veerandfinaalis oli seis 6:7, 7:6, 10:7, siis tänases poolfinaalis võideti poolakad Olaf Pieczkowski ja Filip Pieczonka 7:6, 6:7, 10:6. Finaalis kohtuvad Donald/Lajal turniiri üllatajate Erik Arutjunjani (Valgevene) ja Ilja Maksimtšukiga, kes olid esimeses ringis võitnud Oliver Ojakääru ja leedulase Ainius Sabaliauskase, aga poolfinaalis üllatasid esimese asetusega paari Kasnikowski/Max Westphal (Prantsusmaa).

Ühtlasi on Lajal ja Donald ainsad mängijad, kes jätkavad Svjatopetrovskis veel mõlemas mänguliigis.