Mark Lajal võitis esimese kategooria turniiri settigi kaotamata!

– Mark Lajal / Foto: ETL

Mark Lajal sepistas Eesti tennisehuviliste jaoks suurepärase üllatuse, kui ta asetamata mängijana võitis Svjatopetrovskis (Ukraina) juunioride 1. kategooria turniiri.

Finaalis alistus eestlasele maailma noorte 23. reket Aleksander Orlikowski (Poola) 6:4, 6:3. Lajal ei kaotanud turniiri jooksul settigi. Geime kaotas ta iga ringiga natuke rohkem, aga ka finaalis vaid seitse. Lajal teenib oma edetabeli kontole 300 punkti ja lisaks paarismängu võidust neljandiku punktidest. Kuhu ta maailma juunioride edetabelis tõuseb, seda ei julge praegu pakkudagi, aga arvestus näitab, et isegi TOP 30 on võimalik.

Eesti meestest on juunioride esimese kategooria turniiri võitnud vaid Jaak Põldma 2006. aastal Kanadas. See turniir oli koosseisult siiski tugevam kui Svjatopetrivski võistlus, sest ta eelnes noorte suure slämmi turniirile ja sel juhul osaleb eelvõistlusel tavaliselt suur osa paremikust. Kuid Kenneth Raisma ja Mattias Siimar on piirdunud 2. kategooria turniiri võitmisega ning uue edetabelikoha poolest jääb Lajal maha vaid Põldmast ja Raismast. Jürgen Zopp oli parimal nädalal juunioride 57. reket, kuid 1. kategooria turniiril jäi tema parimaks saavutuseks finaalipääs (nagu ka Raismal).