fbpx
Close

Mark Lajal üllatas Okeaania esireketit ja viis Eesti üldvõidu lävele

– Mark Lajal / Foto: Karmen Kärg

Eesti teine number Mark Lajal suutis alistada koduse Davis Cupi mängus Pacific Oceania meeskonna esireketi Colin Sinclairi (ATP 665.) 7:5, 7:5 ja viis Eesti Maailmaliiga II grupi matšis 2:0 juhtima.

Võiks öelda, et Eesti teenis punkti sealt, kus võib-olla küll loodeti, aga pigem peeti keeruliseks. Kuid kodupubliku ees väga hea närvi säilitanud 18-aastane Lajal mängis eriti hästi settide lõpus ja sellega pööras kohtumise enda kasuks. Ühtlasi õigustas ta treener-kapteni Ekke Tiidemanni valikut.

Mõlemad setid olid analoogilised, sest Lajal jäi murdega taha, aga suutis viigistada ja mõlemal korral seisul 6:5 uuesti murda. Lajali serv oli üldiselt stabiilsem kui vastasel ja eeskäega surus ta tihti Sinclairi kaitsesse isegi tõrjegeimides. Kui Lajal oli esimeses setis mängu viigistanud 2:2, hakkas tema rünnak tööle ja ta oli lähedal veel ühele murdele. Esialgu seda ei tulnud ja ainus, mida võis Lajalile ette heita, et mõnel juhul ta tungis võrku liiga ennatlikult ja vastane suutis teha hea passeeri või lüüa tugevalt jalgadesse. Kuid seisul 6:5 võttis Lajal hiilgavalt kaks esimest punkti Sinclairi servil ja veel ühe nö kingitusena. Kolmest settpallist realiseeris Lajal viimase ja sellegi winner’iga!

Teises setis muutis Sinclair veidi taktikat ja hakkas mängima esimesel võimalusel agressiivsemalt. Okeaania mees oligi seti esimesel poolel pisut parem ja hoidis ühemurdelist edu seisuni 4:3. Siis jäi Sinclair servil 0:30 taha, kuid suutis võita kolm järgmist punkti. Aga just nüüd näitas Lajal head võitlejahinge ja maksimaalseid oskusi. Ta mängis võib-olla kogu kohtumise parima kolmepunktilise seeria ja murdis vastase pallingu tagasi. Seisul 6:5 murdis Lajal uuesti, ehkki nüüd tuli kahe lihtveaga appi ka vastane. Aga matšpallil näitas Lajal taas jõudu. Kui seti algul oli ta tõrjega rohkem hädas, siis seti teisel poolel Sinclair enam servi maksma ei pannud.

Kuigi tundus, et Lajal oli vaimselt väga hästi valmis tähtsaks mänguks, tunnistas noormees intervjuus, et närv oli ikkagi sees. “Juba hommikust saadik oli ärev tunne. Vahepeal läks üle ka ja siis tulin kohale mõttega, et naudin mängu. Aga Jürgeni mängu teise seti ajal tuli pinge uuesti sisse. Sellepärast algus oligi kehv, enne 0:2 seisu ei saanud ennast käima,” rääkis Lajal. Teise seti kohta ütles Lajal, et vastane hakkas ründama tema lühikesi palle. “Arutasime siis kapteniga geimi vaheajal ja üritasime palli võimalikult pikana hoida. Alates sellest, kui mu löögid läksid pikemaks, kulges kõik taas nagu vaja.”

Lajal rääkis põgusalt ka sellest, et maailma esireketist Daniil Medvedevist on saanud talle peaaegu statsionaarne treeningupartner. “Kui ta meil akadeemias käib, siis iga kord harjutab minuga. Djokoviciga tegin ühe treeningu 45 minutit ja põhiliselt harjutasime seda, mida tema soovis. Kuid Daniiliga on meil tavalised treeningud, mis toovad mõlemale kasu. Tippmehe kohta ei ole ta üldse uhke, vaid väga sõbralik,” pajatas Lajal.

Kuigi laupäeva hommikul võib veel koosseisu muuta, on enam-vähem kindel, et kell 13 algavas paarismängus tulevad Foruse tennisekeskuses väljakule Jürgen Zopp ja Kenneth Raisma. Vastased on üles andnud Sinclairi ja 40-aastase Brett Baudinet’, kuid külaliste plaanidest me midagi ei tea ning selle paariga peame arvestama.

scroll to top