Jürgen Zopp viis Eesti juhtima

– Jürgen Zopp / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Eesti asus Tallinnas Forus tennisekeskuses peetavas Davis Cupi Maailmaliiga II grupi matšis Pacific Oceania vastu 1:0 juhtima, kui võidupunkti tõi esinumber Jürgen Zopp.

Vaikse ookeani väikesaarte koondist esindas avamatšis 18-aastane Clement Mainguy, kellel ATP edetabelikohta ei ole. Zopp oli selles mängus tagajoonel nii võimsam kui ka täpsem. Ta ei pidanudki liialt riskima, vaid üritas äralööke siis, kui selleks oli hea võimalus. Tihti realiseeris Jürgen rünnaku lendpalliga. Oma pallingul ei olnud Jürgenil mingeid raskusi kuni viimase geimini, mil ta asus servima matšivõiduks. Enne oli ta vaid ühes servigeimis loovutanud kaks punkti, ülejäänutes kas ühe või mitte ühtki.

Esimeses setis murdis Zopp vastase servi kaks korda, kuid tundus, et teises setis suutis noor Mainguy efektiivsemalt pallida. Suur vahe oli ka selles, et esimene serv õnnestus vastasel avasetis 61%, aga teises 83%. Siiski õnnestus Zoppil seisul 2:2 murda, kuigi ka selles geimis oli vastane 40:30 ees. Seisul 5:3 oli Zoppil matšpall vastase servil, aga Mainguy lõi just sellel punktil oma ainsa pallinguässa. Ja siis läks Zoppi servil täna ainsat korda ärevaks, kui eestlane jäi 30:40 taha. See oli vastase ainus murdepall kogu mängus, kuid lahenes kiiresti Zoppi võiduga. Lõpuks kolmandal matšpallil pani Zopp kohtumisele punkti.

Zopp lõi 3 ässa ja esimest servi sisse 61% (Mainguy 75%), aga kõige suurem vahe oli esimese pallingu võidupunktides. Zopp loovutas 30st punktist vaid 4 (87%), kuid vastane võitis ainult 53% punktidest.

Päeva teises mängus kohtub Okeaania saarte esireket Colin Sinclair (ATP 665.) Mark Lajaliga.